Drzwi wejściowe z aluminium – idealne dla domu

Drzwi wejściowe z aluminium

Drzwi wejściowe z aluminium stają się coraz popularniejsze i są coraz częściej wybierane przez osoby, które cenią sobie nowoczesną stylistykę połączoną z wysoką jakością wykonania. Takie drzwi kupuje się na długie lata użytkowania.

Drzwi, które doskonale chłoną dźwięki

Wysoka dźwiękochłonność to tylko jedna z wielu zalet takich drzwi. Oczywiście, bezsprzecznie największe znaczenie ma ten aspekt w domach i mieszkaniach zlokalizowanych w centrach miast czy też przy ruchliwych, bardzo często użytkowanych drogach.

Drzwi tworzą doskonałą barierę dla dochodzącego z zewnątrz gwaru, ale i szumu przejeżdżających samochodów. Taką wysoką izolacyjność akustyczną docenia obecnie wiele osób.

Odpowiednie parametry cieplne

To kolejna, duża zaleta tych drzwi. Dawniej wiatrołap był obowiązkowym pomieszczeniem w każdym domu – budowano go po to, aby zimno przepuszczane przez drzwi nie wdzierało się od razu do domu. Obecnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobrej jakości skrzydło drzwiowe. Drzwi wejściowe aluminiowe posiadają w swoim wnętrzu specjalną przekładkę termiczną, która znacznie podnosi ich parametry cieplne. Dzięki temu możliwe jest maksymalne obniżenie wartości współczynnika przenikania ciepła – tego samego parametru, który ma zastosowanie także w przypadku okien.

Drzwi wejściowe aluminiowe, ze względu na to, że są tak ciepłe są często wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mieszkańcom zależy na obniżeniu strat cieplnych, a co za tym idzie obniżeniu kosztów utrzymania budynku. Z jednej strony takie drzwi nie wypuszczają tego ciepła, które już zostało wyprodukowane we wnętrzu budynku, z drugiej strony nie wpuszczają do środka chłodu płynącego z zewnątrz.

Wysoka jakość, ale i wspaniała estetyka

Kolejną kwestią jest odpowiednia wytrzymałość takich drzwi, bo zazwyczaj jest to jednorazowy wydatek, a zakupione drzwi powinny dobrze się sprawować przez lata. Drzwi wejściowe aluminiowe są wyjątkowo odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale są też łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają one żadnej konserwacji czy impregnacji, a mimo to zawsze prezentują się doskonale.

Wiele osób decyduje się na takie drzwi także ze względu na ich estetyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Takie drzwi są po prostu ładne i idealnie pasują do nowoczesnych budynków, jakie obecnie powstają. Na ten moment niemalże każdy z czołowych producentów drzwi ma w swojej ofercie spory wybór drzwi wykonanych z aluminium, można więc powiedzieć, że jest w czym wybierać i nad czym się zastanawiać.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm