Drewniane elementy w ogrodzie – co wybrać?

Drewniane elementy w ogrodzie

Przebywanie w ogrodzie to prawdziwa przyjemność: zwłaszcza w słoneczne i ciepłe dni, których przed nami coraz więcej. Jeśli chcesz, by Twój ogródek przy domu lub na działce stał się naprawdę urokliwą przestrzenią, która urzeka już na pierwszy rzut oka, zadbaj o jego aranżację od podstaw.

Dlaczego drewno? Jaki gatunek wybrać?

Postaw na drewno, aby Twój ogródek nabrał magii. Zapewnij mu naturalny wygląd, sięgając po drewniane elementy wyposażenia. Szczególnie, że dziś z łatwością znajdziesz konstrukcje ogrodowe w wielu różnorodnych konfiguracjach stylistycznych. Oto najważniejsze informacje, aby całość wyglądała „w zgodzie” z naturą.

Drewno to materiał, który doskonale pasuje do każdego ogrodu choćby dlatego, że sam jest naturalny. Nie da się ukryć – pięknie współgra z ogrodową roślinnością, tworząc niepowtarzalny klimat. Wbrew pozorom, jest również bardzo odporne – szczególnie, jeśli wybierzemy odpowiednie jego gatunki i elementy, które poddane zostały profesjonalnej impregnacji. Tyle wystarczy, by zapewnić sobie stylową ozdobę na długie lata.

Gdy chodzi o altany ogrodowe i pokrewne elementy – najlepiej sprawdzi się drewno drzew iglastych: sosnowe bądź świerkowe. Odpowiednio twarde i wytrzymałe, przetrwa długi czas, doskonale się prezentując. Kupując gotowe altany ogrodowe należy koniecznie przyjrzeć się metodzie impregnacji. Obecnie standardem jest już ta ciśnieniowa, która w pełni zabezpiecza konstrukcję przed działaniem wilgoci, a co za tym idzie, rozwojem grzybów czy pleśni. Poddane jej elementy drewniane nie zawiodą.

 

produkty ogrodowe

Więcej zdjęć przykładowych altan ogrodowych – www.produktyogrodowe.pl

Drewno w Twoim ogrodzie: co wybrać?

Podstawą będzie oczywiście ogrodowa altana. To ona stanie się sercem ogrodu i miejscem do wypoczynku czy też spotkań towarzyskich. Gdy chodzi o konkretny rodzaj – możliwości jest wiele. Od niewielkich, lekkich altan ażurowych, po których ściankach mogą piąć się rośliny, aż po altany w pełni zabudowane, które ochronią Cię w pełni przed chłodem, wiatrem czy deszczem. Wybierając, weź pod uwagę swoje potrzeby, możliwości finansowe, ale i estetykę całego ogrodu. Gdy Twój ogródek jest niewielki – lekka i delikatna altanka będzie lepsza niż ta o ciężkiej, zabudowanej konstrukcji.

A co poza altanami? Dekoracyjne płoty, pergole, drewniane donice, które możesz ustawić na parapetach zewnętrznych domu czy w samej altanie, ozdobne huśtawki. palisady… jest w czym wybierać. Wystarczy zatem zaplanować zakupy i poświęcić kilka popołudni, by ustawić nowe drewniane konstrukcje w swoim ogrodzie.

A że dziś wszystkie te produkty możesz zamówić nawet z dostawą do domu, przy niewielkim wysiłku możesz zupełnie odmienić swój ogród. Z pewnością warto!