Jak może wyglądać wygoda w Twoim ogrodzie ? Oto leżaki ogrodowe z tworzywa sztucznego!

leżak na taras

Przyznajmy się uczciwie – któż nie kocha tych letnich chwil błogości, leżąc skąpanym w promieniach słońca, najlepiej nad brzegiem basenu lub z chłodnym drinkiem w ręku? W takich momentach wygoda jest bezcenna. Chcąc zatem w wakacyjnym słońcu w pełni korzystać z uroków ogrodu, dobrze jest zastanowić się nad zakupem leżaka ogrodowego.

Leżaki ogrodowe występują na rynku w kilku wersjach. Najtańsze i najbardziej powszechne są leżaki plażowe, znane nam z nadbałtyckich plaż, będące połączeniem metalowego szkieletu i tkaninowego oparcia. Trochę mniej powszechne są leżaki z drewna, masywne i ciężkie, ale potrafiące służyć dzielnie przez wiele lat. Nowością od paru lat są leżaki ogrodowe z tworzywa sztucznego. I to właśnie nad nimi postanowiliśmy się chwilę pochylić.

Leżaki ogrodowe z tworzywa – funkcjonalność i wygoda

To, co rzuca się w oczy przeglądając ofertę leżaków ogrodowych z polipropylenu to ich niezwykła funkcjonalność. Elastyczny i lekki materiał jest wystarczająco trwały, by oprzeć się zmiennym warunkom atmosferycznym i nie odkształcać się pod wpływem intensywnego promieniowania. Jest też inna zaleta – ich waga. Bez względu na wiek czy płeć, każdy poradzi sobie z przestawieniem leżaka ogrodowego w dowolne miejsce tarasu czy ogrodu.

Polipropylen, najpowszechniejsze tworzywo sztuczne do produkcji leżaków ogrodowych, ma też tę zaletę, że można go w prosty sposób formować. Daje to spory potencjał dla producentów jeśli chodzi o design, klienci zaś zyskują na dużym wyborze kształtów, rozmiarów i kolorów.

Leżaki ogrodowe z tworzywa są też bardzo wygodne w użytkowaniu. Większość z nich posiada regulowaną wysokość oparcia, mogą też składać się i rozkładać w sposób szybki i nie wymagający przesadnej siły. Dzięki takiemu rozwiązaniu leżak ogrodowy posłuży zarówno na tarasie, ale i w ogrodzie działkowym, na plaży czy biwaku.

leżaki ogrodowe na taras

Leżaki ogrodowe z tworzywa – nowoczesny design

Przeglądając fora dyskusyjne, wielu ludzi chwali sobie leżaki z tworzywa za to, że mogą je doskonale wpasować w stylistykę tarasu czy altany. Aranżacje nowoczesne cechują się innowacyjną geometrią oraz kolorami, które oscylują pomiędzy bielą i czernią. Najlepszym przykładem są ogrody w stylu skandynawskim, czyli oszczędne, minimalistyczne, przestronne. Wystrój takiego ogrodu meblami z tworzywa sztucznego lub technorattanu przywodzi na myśl obrazki z ekskluzywnych apartamentów hotelowych.

Plecione oparcia leżaków ogrodowych z tworzywa nie są same w sobie nazbyt wygodne. Wymagają dodatków w postaci poduszek i materacy, co daje dodatkowe możliwości aranżacyjne. Szarość i surowość stylów z wykorzystaniem leżaków ogrodowych polipropylenowych najlepiej przełamać krzykliwym kolorem poduszek i koców – będzie nowocześnie i przytulnie.

leżak ogrodowy

Cena eleganckiego, funkcjonalnego i jakościowo wykonanego leżaka ogrodowego z tworzywa sztucznego to koszt w przedziale 150 – 500 zł.