Jak pogodzić salon i sypialnię 2 w 1?

Poznaj kilka ważnych wskazówek, w jaki sposób można połączyć dwa pomieszczenia, o zupełnie różnym przeznaczeniu, w jedno.

W małym mieszkaniu może zabraknąć miejsca na osobny salon i sypialnię. Jednak kreatywne podejście pozwala osiągnąć niesamowite efekty aranżacyjne. Poznaj kilka ważnych wskazówek, w jaki sposób można połączyć dwa pomieszczenia, o zupełnie różnym przeznaczeniu, w jedno. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się w pełni funkcjonalną sypialnią, a także dużym i wygodnym pokojem dziennym. Sprawdź nasze pomysły i poszukaj inspiracji do swojej sypialni połączonej z salonem.

Jak wydzielić sypialnię – inspiracje

Najciekawszym sposobem jest fizyczne wydzielenie miejsca do spania w pokoju dziennym. Taki efekt można uzyskać na kilka sposobów:

  • Wykorzystanie wnęki. W części mieszkań występuje dodatkowa wnęka, która może zostać zaaranżowana w małą sypialnię. W ten sposób łóżko nie będzie się rzucać w oczy.
  • Stylowy mebel. Ograniczenie miejsca na łóżko może być tylko symboliczne. W tej roli doskonale sprawdzi się jakiś niewielki mebel, który fizycznie oddzieli część sypialną od dziennej.
  • W każdej chwili można go przestawić lub złożyć. Jednocześnie pozwala na ukrycie łóżka przed gośćmi. Duża różnorodność stylów i kolorów pozwala dopasować parawan do wystroju danego wnętrza.
  • Ściana gipsowo-kartonowa. Postawienie ścianki działowej z pomocą płyt GK pozwala na trwały podział pomieszczenia na sypialnię oraz pokój dzienny. Ciekawym rozwiązaniem jest kończenie ścianki kilkanaście centymetrów pod sufitem. W ten sposób salon będzie wydawał się większy. Dodatkowo będzie lepiej doświetlony.
  • Szklane lub matowe drzwi. Założenie półprzezroczystych drzwi może stanowić niezwykły element dekoracyjny. Jednocześnie skutecznie zasłoni łóżko i oddzieli część sypialną od dziennej.
  • Antresola w salonie. Rzadko wykorzystywany sposób, w którym łóżko ukryte jest w górnej części pomieszczenia. W ten sposób można uzyskać dodatkową przestrzeń w salonie.

Jest to tylko kilka ogólnych pomysłów, które pozwolą znaleźć własne inspiracje na sypialnię.

Living room with white couch, side view, rack between bedroom with bed and linens. Black coffee tables and light furniture, 3D rendering no people

Z czego jeszcze skorzystać, aranżując salon z sypialnią?

W niewielkich kawalerkach, gdzie jest mały salon i sypialnia, inspiracją może być też stylowa kanapa. W ciągu dnia pozwala na siadanie przy stole i rozmowy ze znajomymi. Wieczorami natomiast bez problemu można ją rozłożyć, tworząc idealne miejsce do położenia się spać. W ten sposób możesz zamienić swój pokój dzienny w sypialnię i odwrotnie, w zależności od aktualnej potrzeby.

Przy aranżacji pomieszczeń z rozkładanym narożnikiem lub kanapą, przydatne mogą być meble modułowe. Jest to zestaw złożony z kilku elementów, które można składać w dowolnym układzie. Z łatwością dopasujesz je do swojego pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem są także składane łóżka. Stanowią doskonałą inspirację sypialni. Wystarczy je postawić pionowo, aby przypominały niewielką szafę. W dawnych czasach podobne szafy z łóżkiem stanowiły częsty element wystroju wnętrz. Nie zawsze jednak były wygodne, dlatego dziś często wstawia się po prostu łóżko do pokoju dziennego. Po nakryciu go kocem stanowi dodatkowe miejsce do siedzenia, a jednocześnie nie rzuca się mocno w oczy.

Połącz sypialnię i pokój dziennym

Połączenie dwóch, wydawałoby się przeciwstawnych pomieszczeń, jest nie tylko możliwe, ale również często spotykane. Warto szukać inspiracji na małą sypialnię w pokoju dziennym w internecie. Strony takie jak AboutDecor pomagają znaleźć najciekawsze i funkcjonalne pomysły na aranżację swojego pomieszczenia. Warto sprawdzić takie strony i szukać w nich pomysłów na stworzenie własnego pokoju dziennego połączonego z sypialnią.

Artykuł sponsorowany