Płytki wielkoformatowe – gdzie je wykorzystać?

Płytki wielkoformatowe

Dla właścicieli domów, którzy chcą zmienić swoje ściany i podłogi, płytki wielkoformatowe mogą być idealnym rozwiązaniem zapewniającym eleganckie i wyrafinowane wykończenie. Od dłuższego już czasu wykorzystywanie ich w aranżacji wnętrz jest powszechne.

Płytki wielkoformatowe – nowoczesne i uniwersalne

Dzięki możliwości przekształcania każdego rodzaju pomieszczeń, płytki wielkoformatowe mogą dodać charakteru i współpracować z szeroką gamą stylów dekoracyjnych, od klasycznych po współczesne. Niezależnie od tego, czy odnawiasz łazienkę, czy aktualizujesz projekt przedpokoju, wielkoformatowe płytki mają wiele pozytywnych korzyści. Po pierwsze, są niesamowicie stylowe! Ale poza ich wspaniałym wyglądem, są również praktyczne, dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród projektantów wnętrz i architektów.

Gres wielkoformatowy na ścianę

Wiele osób zastanawia się, czy duże płytki na ścianę to dobry pomysł? Odpowiedź brzmi: tak! Co ciekawe, bardzo dobrym rozwiązaniem jest kładzenie ich pomieszczeniach o niewielkiej przestrzeni. Duże płyty gresowe optycznie powiększają – wydłużają i poszerzają ściany. Efekt ten to m.in. zasługa mniejszej liczby linii fug. W rezultacie pomieszczenie od razu wydaje się mniej zagracone i bardziej „przewiewne” niż w przypadku wybrania mniejszych płytek.

W połączeniu z innymi chwytami wnętrzarskimi (np. taktyczna paleta kolorów i starannie umieszczone lustra), płytki wielkoformatowe sprawią, że wcześniej ciasna przestrzeń wyda się o wiele większa. Ciekawe propozycje gresu znajdziesz w ofercie Grupamo.pl/płytki-wielkoformatowe-na-ścianę

Płytki wielkoformatowe na podłogę

A co z płytkami wielkoformatowymi na podłogę? Niezależnie od tego, czy lubisz klasyczny, rustykalny motyw, czy wolisz minimalistyczne wnętrza, nietrudno zauważyć jak luksusowe, bardzo duże płytki podłogowe mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało naprawdę wyjątkowo. W pomieszczeniach typu korytarze i wiatrołapy, duże płytki z efektem marmuru mogą stanowić efektowny i elegancki dodatek, który nie tylko widocznie poszerza przestrzeń, ale także dodaje jej klasy i charakteru.

Super białe, duże płytki podłogowe w kuchni będą harmonijnie współpracować z czarnymi płytkami ściennymi, tworząc nowoczesną, monochromatyczną estetykę. W łazienkach z kolei płytki wielkoformatowe podłogowe stworzą luksusowe wnętrze, w którym uciekniemy od codzienności.  Duże, lśniące, czarne płytki podłogowe z akcentami szczotkowanego złota to popularny, nowoczesny trend, który docenili projektanci wnętrz na całym świecie. Po więcej informacji znajdziecie na stronie Grupamo.pl

Artykuł sponsorowany