Jak wybierać łóżka do sypialni?

Dobór łóżka

Sen odgrywa niesamowicie ważną rolę w naszym życiu. Poprawny pozwala nam na zregenerowanie sił i zrelaksowanie się w nocy. Zaburzony – odbiera nam siły do życia, sprawia że czujemy się zmęczeni, a także doskwiera nam wiele dolegliwości. Właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o jego poprawną jakość. Dzięki temu będziemy mogli czuć się na co dzień bardziej wypoczętymi i radosnymi, a nasze ciało nie będzie zgłaszało typowych dolegliwości takich jak bóle w krzyżu, barkach, karku, zmęczone kończyny i wiele innych.

Dobór łóżka – rozmiar i typ ramy

            Przede wszystkim należy zacząć od wyboru odpowiedniej ramy łóżka. Dla wielu osób jedynym słusznym rozwiązaniem są ramy wykonane z drewna, które oferują nam nieco bliskości natury w czasie naszego snu, ale z kolei ramy metalowe cieszą się uznaniem z racji swojej znacznie większej wytrzymałości na różne czynniki. W przypadku wyboru ramy łóżka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich solidność wykonania. To właśnie łóżka sypialniane muszą być jednymi z solidniejszych mebli w naszym domu i od ich wykonania zależy przede wszystkim trwałość, a co za tym idzie ponoszone przez nas koszty w przyszłości na wymianie ramy. Najlepsze propozycje znajdziemy na fabrykasypialni.pl.

Odpowiedni materac dla łóżka

            Kolejną ważną sprawą jest dobranie właściwego rodzaju podłoża, na którym będziemy spali. Dzisiejsza technologia oferuje multum ciekawych rozwiązań, które pozwalają na wykorzystanie w pełni potencjału, który oferuje nam łóżko. To chociażby pianki termoplastyczne, które zmieniają swoje właściwości pod wpływem ciepłoty naszego ciała, dostosowując w ten sposób swoją twardość. Znajdziemy również materiały bardzo przewiewne i tworzywa, które zapewniają większą higienę na przykład poprzez swoje antybakteryjne działanie. Kluczową kwestią w przypadku wyboru materaca jest tu jednak odpowiedni rozmiar (dopasowany do łóżka), a także jego twardość. Zwykle rodzaje twardsze będą bardziej komfortowe, ale warto pamiętać, że również dobranie zbyt twardego podłoża może być dla nas niekorzystne. Producenci zwykle doskonale opisują swoje materace poprzez wskazanie wagi, dla jakiej został on stworzony.

Wymiary łóżka

            To także kluczowa sprawa. W przypadku par łóżko powinno mieć szerokość co najmniej 160cm, a w przypadku osoby śpiącej samemu ten rozmiar będzie mógł być mniejszy i wynosić 80 lub 100cm. Jeżeli śpimy w łóżku z partnerem lub partnerką doskonałym rozwiązaniem będzie także wybranie materaca, który posiada specjalne sprężyny niezależne od siebie. Dzięki temu ruch jednej osoby nie będzie wpływał na komfort tej drugiej.

Artykuł sponsorowany