O co chodzi w ciepłym montażu okien?

Ciepły montaż okien, zwany również montażem warstwowym, to sposób osadzania okien oparty na systemie kilkuwarstwowym, na który składają się: pianka PUR, masy uszczelniające oraz taśmy paroszczelne, paroprzepuszczalne i rozprężne. Mówi się o nim „ciepły montaż”, ponieważ stanowi doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu ogranicza utratę ciepła i przenikanie wilgoci.

Takie rozwiązanie jest wyjątkowo funkcjonalne, dlatego w ostatnich latach coraz chętniej wykorzystuje się je w branży budowlanej, ale niestety wiąże się z większą ilością pracy, a co za tym idzie – również wysokimi kosztami. To sprawiło, że ciepły montaż dotąd nie zyskał wystarczająco dużej popularności, by całkowicie wyprzeć z rynku montaż tradycyjny.

Dlaczego warto wybrać ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien jest nieco droższy od montażu tradycyjnego i jego wykonanie zajmuje więcej czasu, ale warto się na niego zdecydować, jeśli zależy nam na skutecznej i trwałej termoizolacji. Tylko taki wielowarstwowy sposób montażu będzie gwarancją właściwego zabezpieczenia przed ubytkami ciepła, a dodatkowo zapewni większą ochronę akustyczną. Co ważne, materiały używane w ciepłym montażu okien są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym mrozu i deszczu, więc wykonana w ten sposób stolarka otworowa nie ulega szybkiej degradacji, wręcz przeciwnie, może służyć latami nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności.

Po jakie materiały i narzędzia sięgnąć?

Aby ciepły montaż okien z powodzeniem spełniał swoją rolę i służył nam przez wiele lat, warto wykonać go przy użyciu najlepszych dostępnych na rynku materiałów i narzędzi. Więcej informacji pod adresem https://www.cieplymontaz.com.pl/. Jest to szczególnie ważne w przypadku piany poliuretanowej, która pełni funkcję termoizolatora, dlatego musi być najwyższej jakości. Sięgnijmy więc po takie rozwiązania jak pianki montażowo-uszczelniające firmy Soudal o różnorodnym przeznaczeniu, doskonale sprawdzające się również w pracach stolarskich. W ofercie firmy Soudal można znaleźć szeroki wybór pian pistoletowych nowej generacji, trwałych i praktycznych. Ze względu na wysokie walory użytkowe są one chętnie wykorzystywane w budownictwie i od lat cieszą się w tej branży dużą renomą.

Artykuł sponsorowany