Jak zabezpieczyć dach przed śniegiem i lodem?

W naszej strefie klimatycznej zimą na dachach domów gromadzi się śnieg. Niestety w momencie osuwania może on stwarzać różne problemy – na przykład połamać orynnowanie lub uszkodzić rośliny ogrodowe. Przed tego rodzaju zagrożeniami skutecznie zabezpieczają specjalne systemy przeciwśnieżne. Wysokiej jakości rozwiązania ochronne marki CREATON wykonano z najlepszych materiałów, dzięki czemu wyróżniają się one wyjątkową trwałością oraz wytrzymałością.

Dlaczego należy zabezpieczyć dach przed śniegiem?

Problem osuwającego się śniegu dotyczy większości domów. Szczególnie są na niego narażone budynki położone w górach oraz te posiadające dachy o kącie nachylenia 30 stopni lub większym. Gdy na połaci zgromadzi się większa masa śniegu, może dojść do jej samoczynnego osunięcia. Ryzyko takiej sytuacji wzrasta zwłaszcza podczas odwilży, kiedy śnieg stając się mokry znacząco zwiększa swój ciężar. Jeżeli woda znajdująca się na połaci ponownie zamarznie (na przykład w nocy, gdy spadnie temperatura), na dachu pojawi się lód. On również może samoczynnie osunąć się, stwarzając zagrożenie. W sytuacji, gdy rozpędzony śnieg lub lód nie napotkają żadnych zabezpieczeń, są w stanie zniszczyć orynnowanie, połamać rośliny, uszkodzić zaparkowane auto, a w skrajnych przypadkach nawet zagrozić osobom przebywającym w otoczeniu domu. Inwestycja w odpowiednie akcesoria chroni przed potencjalnymi kosztownymi naprawami dachu, a także pozwala uniknąć wielu innych problemów.

Ochrona dachu przed śniegiem i lodem

Skuteczna ochrona przed śniegiem i lodem wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań na dachu. Pierwszym z nich powinien być wybór dobrej jakości dachówki. Duże znaczenie w tej kwestii ma konstrukcja zamków górnych i bocznych. Przekłada się ona bezpośrednio na skuteczne odprowadzanie wody z dachu. W produktach CREATON – takich, jak na przykład holenderka płaska TITANIA czy esówka SINFONIE – zastosowano unikatowe konstrukcje zamków, gwarantujące maksymalną szczelność.

Jeszcze ważniejsze dla ochrony przed śniegiem są jednak specjalne, zaprojektowane w tym celu akcesoria. Montuje się je bezpośrednio na połaci. Utrzymują one śnieg na dachu, a jeżeli dojdzie do jego osunięcia – rozbijają duże masy na drobniejsze, mniej niebezpieczne kawałki.

Systemy CREATON – nowoczesne rozwiązanie najwyższej jakości

Systemy przeciwśnieżne CREATON składają się z czterech podstawowych rodzajów akcesoriów, dostosowanych do różnych potrzeb. Drabinki śniegowe to najpopularniejsze z rozwiązań. Ze względu na możliwość wyboru wariantu długości, mogą zostać dopasowane do rozmiaru połaci. Rury śniegowe łączą dużą elegancję z wysoką skutecznością. Haki służą natomiast do mocowania dużych, drewnianych bali. To rozwiązanie swoim wyglądem doskonale pasuje do budownictwa rustykalnego oraz domów położonych w terenie górskim. Nieduże noski śniegowe rozbijają osuwające się fragmenty lodu oraz śniegu. Mogą więc posłużyć do ochrony innych typów zabezpieczeń przed nadmiernym ciężarem.

Co ważne, systemy przeciwśnieżne CREATON dedykowane są do wszystkich rodzajów dachówek ceramicznych i cementowych z oferty firmy. Dzięki możliwości dopasowania kolorystyki akcesoriów do pokrycia, pozostają spójne z estetyką dachu. W przypadku pokryć CREATON, elementy systemów przeciwśnieżnych (z wyjątkiem nosków) montowane są na aluminiowej lub cementowej podstawie, która jest w pełni komplementarna z modelem podstawowym dachówki.

materiał prasowy