Najlepsze farby do włosów dla ciemnych włosów

Ciemne włosy mogą być piękne, ale dobranie odpowiedniej farby do włosów, która pasowałaby do ich naturalnego koloru, może być trudne. Ze względu na szeroką dostępność odcieni farb do włosów, wybór odpowiedniego koloru może sprawiać pewną trudność. W tym artykule omówimy najlepsze farby do włosów dla ciemnych włosów i pomożemy Ci znaleźć idealną dla Twojego wyjątkowego wyglądu farbę do włosów.

Jakie są rodzaje farb do włosów?

Wyróżniamy farby trwałe, półtrwałe i nietrwałe. Farby trwałe pozostają na włosach przez długi czas, natomiast farby tymczasowe zmywają się po kilku myciach. Farby do włosów nietrwałe sprawią, że włosy po pierwszym umyciu wrócą do oryginalnego koloru.

Aby koloryzacja włosów zakończyła się sukcesem, warto mieć świadomość, jaki odcień farby będzie odpowiedni dla konkretnego typu urody. Dowiedz się, u kogo najlepiej sprawdzi się farba do włosów ciemny brąz.

Chłodny i ciepły brąz to zdecydowanie jedne z bardziej popularnych barw, na jakie decydują się większość kobiet pragnących zmienić swoj kolor oraz fryzurę. Jednak są pewne różnice, które z pewnością mogą wpłynąć na prezentowanie się finalnego efektu na głowie. Chłodne brązy potrafią dodać klasy oraz elegancji. Dodatkowo dobrze współgrają z garderobą. Pojawia się, jednak pytania: po jaką farbę sięgnąć? Która da mi najlepszy efekt?

Oceń swój typ urody 

Jeśli jesteś typem karnacji ciepłej, wybierz farbę podkreślającą Twój typ urody. Gdy jesteś chłodnym typem karnacji wybierz odcień farby do włosów ciemny brąz, który podkreśli Twój kolor oczu. Ważna też jest intensywność koloru. 

  • Farby jasny brąz to dobry wybór w przypadku naturalnych szatynek i blondynek:
  • Farby średni brąz dobrze sprawdzą się u kobiet posiadających rude włosy, dla szatynek oraz blondynek z ciemniejszą oprawą oczu także ale nie są polecane w przypadku blondynek, które posiadają łagodne rysy twarzy.

Czy są jakieś środki ostrożności, które należy podjąć przy stosowaniu farb do włosów?

Farbowanie włosów to nie łatwa sprawa.Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć przy stosowaniu farb do włosów. Przede wszystkim, zanim zaczniesz, przeczytaj instrukcję dołączoną przez producenta farby. Pamiętaj, że po trwałej ondulacji nie można stosować koloryzacji. Wymaga to odczekania odpowiedniej ilości czasu, aby nie zaszkodzić strukturze włosa.

Jakie są najlepsze odcienie farb do włosów ciemny brąz?

Istnieje wiele różnych farb i odcieni, ale jakie są najlepsze do włosów ciemnych? Oto kilka najlepszych opcji:

  • Modnym rozwiązaniem jest ash brown hair. Brown ash hair to połączenie srebnych refleksów oraz popielatego brązu. Taki mix jest zarówno bardzo twarzowy, jak i wygodny w utrzymaniu.
  • Warto jednak zwrócić się w stronę klasyki. Czekoladowy, głęboki brąz wciąż cieszy się dużą popularnością. Podobnie jest z naturalnymi oraz ciemnymi brązami. Dlatego farba do włosów ciemny brąz wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany