Weekendowy wypad w góry – dlaczego warto wybrać Zakopane?

apartamenty w zakopanym

Masz kilka dni urlopu i chcesz je dobrze wykorzystać? Góry są świetną opcją na spędzenie fantastycznych chwil, a wśród podhalańskich miejscowości najwięcej do zaoferowania ma Zakopane. Apartamenty tutaj zapewniają niebywały nastrój, dzięki czemu stanowią świetny wybór na romantyczny wypad. Jak zatem spędzić weekend w Zakopanem?

Co można robić?

Ponieważ będziesz w mieście tylko na weekend, możesz się martwić, że nie będziesz mieć czasu na zwiedzanie wszystkich atrakcji i szlaków, jakie Zakopane ma do zaoferowania. Nie powinno być to jednak Twoim zmartwieniem, gdyż najważniejsze jest to, byś spędził czas wolny dokładny tak, jak masz na to ochotę.

Zastanów się więc, czy wolisz relaksować się w spa z widokiem na szczyty gór, a może chcesz któryś z nich zdobyć? Interesuje Cię bardziej historia tego miasta, a może liczą się jedynie cuda natury? Chcesz godzinami zjeżdżać ze stoku, a może preferujesz wygody znajdujące się w apartamencie? Zakopane może dostarczyć wszystkich tych atrakcji, więc nie musisz się niczym ograniczać! Specjaliści z apartamentyzakopane.pl zauważyli, że goście, którzy mają do dyspozycji tylko weekend, najczęściej decydują się na:

  • wyprawę po najkrótszych szlakach w Tatrach,
  • kilkugodzinną jazdę z instruktorem na stoku narciarskim,
  • oglądanie nocnego nieba z hotelowych balkonów,
  • biesiadowanie w karczmach z mieszkańcami,
  • udział w życiu lokalnym, czyli np. wyrabiane sera, doglądanie owiec,
  • wjazd koleją na Kasprowy Wierch,
  • zakupy na targu pod Gubałówką,
  • spędzanie czasu w termach,
  • relaks na basenie lub spa w hotelu.

Gdzie się zatrzymać?

Lokalizacja hotelu jest ważna przy podejmowaniu decyzji o miejscu pobytu. Musisz więc wcześniej zastanowić się nad tym, co chcesz robić w wolnym czasie. Apartamenty w Zakopanem oferują bowiem szereg możliwości i są rozsiane po całym terenie, więc mogą stanowić świetne miejsce wypadowe zarówno dla wędrówek, jak i spokojnego wypoczynku w samym sercu miasta. Te w niewielkiej odległości od wszystkich niesamowitych rzeczy do zrobienia w okolicy mają niezliczone plusy, jednak warto przyjrzeć się również hotelom z dala od centrum, gdyż dają one możliwość lepszego obcowania z naturą i zapewniają większy spokój. Możesz spędzić zatem dzień na popularnych atrakcjach, a wieczorem relaksować się w wannie z hydromasażem na świeżym powietrzu podczas oglądania zachodu słońca!

To wszystko sprawia, ze niezależnie od tego, jaki apartament w Zakopanem wybierzesz, na pewno spędzisz weekend w wyjątkowy i regenerujący sposób.