Stadion ŁKS Łódź

16 października na stadionie ŁKS Łódź odbyła się konferencja prasowa. W konferencji wzięła udział prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, radny sejmiku województwa łódzkiego Paweł Bliźniuk oraz prezes ŁKS Tomasz Salski. MIRBUD S.A. reprezentował członek zarządu Tomasz Sałata.

– Mamy już gotową koncepcję budowy brakujących trzech trybun, którą mogą państwo zobaczyć. Bardzo się cieszę, że firma MIRBUD S.A., która wybudowała pierwszą trybunę kończy ten obiekt, bo to świadczy, że całość obiektu będzie wykonana w tym samym standardzie. Zaczęły się intensywne prace, zaczynamy od budowy trybuny wschodniej i południowej. Mam nadzieję, że budowa trybuny północnej również niebawem się rozpocznie. – mówiła podczas wystąpienia Hanna Zdanowska.

MIRBUD S.A. obecnie prowadzi intensywne prace związane z usuwaniem warstw podłoża pod fundamenty i palowanie. Od 4 listopada rozpoczną się prace konstrukcyjne.

– Przede wszystkim dziękuję władzom Łodzi, które zdecydowały o przesunięciu dodatkowych 5 milionów złotych środków na to zadanie jeszcze w tym roku. Dzięki temu możemy przyspieszyć prace, które już wyprzedzają pierwotnie zakładany harmonogram. – mówił Tomasz Sałata.

Prace przy budowie trybuny południowej i wschodniej są prowadzone na podstawie aktualnego pozwolenia na budowę. Do rozpoczęcia prac przy budowie trybuny północnej niezbędne jest zamienne pozwolenie na budowę, które wykonawca zobowiązał się przekazać zamawiającemu do sierpnia 2020 roku.