Łóżko tapicerowane – elegancja i wygoda w sypialni

Łóżko tapicerowane

Łóżko tapicerowane – elegancja i wygoda w sypialni

Sypialnia kojarzy się głównie z odpoczynkiem, relaksem i regeneracją. Jej sercem z pewnością jest łóżko. Remont pokoju nocnego to doskonała okazja na wymianę posłania. Współczesne łóżka tapicerowane dają wiele możliwości aranżacji.

Meble tapicerowane wyróżniają się na tle innych łóżek. Mimo swoich gabarytów, ale dzięki obiciu stwarzają wrażenie wyjątkowo miękkich i przyjemnych. W porównaniu do innych rozwiązań ich konstrukcja jest przykryta tkaniną, skórą lub eko-skórą. Dzięki temu przypadkowe uderzenie nie zostawi żadnego siniaka. Dużym walorem tego łóżka jest wezgłowie. Przede wszystkim to wygodne oparcie, przy którym można oddać się wieczornej lekturze. Jest to także element ozdobny, który może poprawiać akustykę w pomieszczeniu. Jakie jeszcze zalety mają łóżka tapicerowane?

Do mieszkania i do domu

Łóżko tapicerowane nadaje charakteru w każdym pomieszczeniu. Swoim wyglądem potrafi zdominować przestrzeń sypialnianą. Czy to źle? Nie. Posłanie zmieści się nawet w mniejszych przestrzeniach. Rekomendowana szerokość dla party to 160×200 cm. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią, to mebel może być większy. Z kolei, gdy nie znajdziemy interesujących rozwiązań, to istnieje możliwość zbudowania łóżka na zamówienie. Warto pamiętać, że zgodnie z rekomendacją producentów, dwumetrowe łóżko będzie optymalne dla osób o wzroście do 180 cm. Osoby wyższe powinny indywidualnie podejść do kwestii długości posłania.

Estetyka wykończenia

Łóżka tapicerowane dają cały wachlarz możliwości wyboru kolorów, faktur i tkanin. Dzięki temu możemy przebierać pomiędzy gotowymi rozwiązaniami albo stworzyć własną kompozycję. Obicie skrzyni może być identyczne lub różnić się od wezgłowia. Widniejące na nim przeszycia również dają możliwość aranżacji przynajmniej w kilku wariantach. Co więcej, zagłówek może wykraczać poza ramę łóżka, nadając mu potężnego, a nawet majestatycznego wyglądu. Zdarzają się koncepcje, gdzie oparcie sięga sufitu, a całość jest zdobiona według pomysłu projektanta lub zleceniodawcy. Tak duże wezgłowie jest nie tylko fantastyczną ozdobą i wygodnym oparciem, ale także poprawia walory akustyczne pomieszczenia. Wydaje się, że przy takiej konstrukcji, królewskie łoże z baldachimem jest tylko małą igraszką.

Elementy, o których warto pamiętać

Podczas budowy mebla instaluje się materac oraz stelaż na stałe. Ważne jest, aby ten ostatni wykonany był z solidnego drewna lub metalu. Dzięki temu w połączeniu z wygodnym materacem będziemy cieszyli się wygodą przez długie lata. Samo posłanie może być wypełnione sprężynami lub pianką. Zwykle stosuje się zaawansowane systemy, które odpowiednio wspierają ciało, zapewniając głęboki relaks. Kolejnym elementem jest wysokość ramy. Można ją dostosować do indywidualnych potrzeb. Przy gotowych modelach jest ona najczęściej zbliżona. Ktoś wybitnie wysoki mógłby odczuwać z tego powodu pewnego rodzaju dyskomfort, ale zamówienie indywidualne rozwiąże ten problem. Przydatnym dodatkiem są zainstalowane skrzynie na pościel. Jest to dobre miejsce na przechowywanie sezonowych poduszek i kołdry, a także koców i kap. Łóżka, które pobudzają wyobraźnię i stanowią inspiracją, znaleźć można na https://senpo.pl/lozka/.

Wybór łóżka do sypialni do prawdziwa przyjemność dla wszystkich osób, które lubią estetyczne przestrzenie. Solidne posłanie będzie centralnym miejscem w pokoju. Jako uzupełnienie można dodać szafki nocne, a nawet komodę lub szafę. Czasami przed łóżkiem można postawić ławkę. Jest ona nieco niżej usytuowana w stosunku do materaca i ułatwia zmianę odzieży na tę do snu. Ponadto cała gama kolorów, faktur i materiałów sprawia, że możemy skomponować swoje wymarzone niepowtarzalne łóżko. Wówczas odpoczynek i sen z pewnością dadzą nam dużo radości.

Artykuł sponsorowany