Wakaflex 2

Wszelkie otwory, załamania czy łączenia znajdujące się w połaci dachu stanowią zawsze duże wyzwanie, nawet dla doświadczonych dekarzy. Niestarannie zamontowana obróbka blacharska lub niewystarczająco trwały materiał zastosowany w obróbce komina może za sobą pociągnąć przykre konsekwencje.

Dlatego warto zwrócić baczną uwagę na newralgiczne elementy systemu dachowego. Ich odpowiednia ochrona pozwoli uniknąć rozszczelnień i przeniknięcia wilgoci pod pokrycie.

Wakaflex 2 doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed wnikaniem deszczu, śniegu i kurzu. Ponadto wykazuje długą żywotność. Taśma jest odporna na działania promieni UV. Nie wykazuje również podatności na duże zmiany temperatur.  Zaletą Wakaflex jest także formowalność i rozciągliwość w dwóch kierunkach, które znacznie upraszczają wykonanie obróbki komina. Taśma nie tylko ułatwia pracę dekarzom, ale również zapewnia trwałą szczelność połączeń zarówno przy płaskich jak i profilowanych materiałach pokryciowych.

Przy tym Wakaflex odznacza się dużą wytrzymałością, dzięki zastosowaniu zatopionej w poliizobutylenie siatki aluminiowej, która sięga aż do krawędzi zewnętrznej.