Jaką maszynę do popcornu wybrać?

maszyna do popcornu
Domowa maszyna do popcornu? Dlaczego nie! Jaką maszynę do popcornu wybrać? fot. Eltkom
Popcorn. Lubiany przez niejednego łasucha. I mimo że bez problemu można go “przyrządzić” w domu, to nigdy nie będzie miał takiego smaku jak ten prawdziwy, wprost z maszyny. Nic zatem dziwnego, że nadal jest wielu miłośników i zwolenników popcornu ze specjalnej maszyny. Czy można mieć własną maszynę do popcornu w domu? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Domowa maszyna do popcornu? Dlaczego nie!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób producenci nie próżnowali, przygotowując specjalne wersje urządzeń, z których bez problemu można korzystać w domu. Maszyny do popcornu szybko zyskały zwolenników, bo kto nie chciałby się cieszyć świetnym smakiem ulubionego popcornu nie tylko w kinie? Brzmi znakomicie, prawda?

Dzięki specjalnym maszynom każdy film oglądany wspólnie z rodziną w domu może mieć smak niezwykłej przygody. Niewielkie urządzenia zdecydowanie umilą wspólne oglądanie!

Czy i dlaczego warto zainwestować w maszynę do popcornu do użytku domowego?

Wszystko zależy od gustu. Ale jeśli lubicie ten smak, to z całą pewnością warto. Szczególnie, że ceny najprostszych urządzeń nie są wygórowane. Co więcej, takie maszyny nie zajmują wiele miejsca, więc odpada problem z przechowywaniem.

Ogromną zaletą jest łatwość obsługi urządzenia. Zadanie to może być bez problemu wykonane nawet przez dziecko (oczywiście pod okiem osoby dorosłej, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo!).

Maszyny do popcornu to urządzenia elektryczne, dzięki czemu przekąska jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa. Owszem, można przygotować popcorn bez maszyny, np. w garnku, ale wtedy konieczne jest użycie sporej porcji oleju. A tłusta przekąska nie jest tak zdrowa, jak świeżo uprażona pod wpływem gorącego powietrza kukurydza. Dzięki temu przekąska jest nie tylko smaczna, ale również zdrowa!

Kolejnym atutem jest szybkość działania. Kto choć raz przygotowywał popcorn w garnku pełnym oleju, ten wie, że potrzeba trochę czasu.. W przypadku maszyn do popcornu ulubionym popcornem cieszyć można się już w 2 minuty. Szybko, prawda?

Brak tłuszczu to również plus związany z przechowywaniem – elektryczną maszynę zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w czystości.

Dodatkowo ogromnym atutem jest brak konieczności ingerencji w prażenie. Maszyna zrobi wszystko samodzielnie, natomiast w przypadku przygotowania w garnku konieczne jest ciągłe monitorowanie, a nawet mieszanie “wybuchających” pod pokrywką ziaren, co nie jest rozwiązaniem zbyt bezpiecznym. Ponadto dzięki maszynie znika ryzyko związane z przypaleniem lub ziarnami kukurydzy, które nie zostały uprażone.

Maszyna do popcornu – czy ma wady?

Kwestia wad może być dość subiektywna, ponieważ każdy może wskazać coś, co mu nie odpowiada w posiadanym wariancie urządzenia. Warto jednak wskazać, że obserwuje się sporą zależność pomiędzy jakością maszyny (i przygotowanego popcornu), a ceną. Tańsze urządzenia nie zawsze są dobrej jakości. Producent chcąc dostarczyć rozwiązanie niskobudżetowe z całą pewnością musi szukać oszczędności. Na czym? Oczywiście na komponentach. Dlatego też najtańsze maszyny do popcornu mogą znacznie częściej ulegać awariom niż te z wyższej półki. Najtańsze warianty mogą nawet “przepuszczać” ziarna, które podczas przygotowywania przekąski “wyskoczą”. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu wybranego wariantu urządzenia warto dokładnie sprawdzić opinie innych użytkowników. Często niestety chęć oszczędności sprawia, że właśnie generujemy kolejne wydatki.

Tekst: Eltkom

artykuł sponsorowany