Jaki oczyszczacz powietrza kupić, żeby zadbać o zdrowie?

oczyszczacz powietrza

Nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz domu znajduje się wiele zanieczyszczeń, które szkodzą zdrowiu. Alergeny, roztocza, kurz, smog – to tylko niektóre z zagrożeń, które przyczyniają się do występowania chorób. Oczyszczacz powietrza jest skutecznym rozwiązaniem, który chroni domowników przed szkodliwymi drobnoustrojami. Przekonaj się, jakie urządzenie wybrać, aby zyskać lepsze zdrowie i dłuższe życie!

Czym jeszcze oczyszczasz powietrza i dlaczego go potrzebujesz?

Producenci prześcigają się w tworzeniu kolejnych modeli oczyszczaczy powietrza, które są wykorzystywane w domach, biurach oraz przestrzeniach publicznych. Do najważniejszych funkcji tych urządzeń należy troska o jakość powietrza, w tym również jego nawilżanie oraz jonizowanie. W zależności od wyboru oczyszczacze powietrza pozwalają pozbyć się:

  • smogu,
  • dymu papierosowego,
  • drobnoustrojów, bakterii i wirusów,
  • kurczu i roztoczy,
  • zanieczyszczeń mechanicznych.

W ten więc sposób możesz pozbyć się zanieczyszczeń z powietrza, którym na co dzień oddychasz!

Przebywając na zewnątrz lub w przestrzeniach, za które nie jesteś odpowiedzialny, nie masz wpływu na jakość powietrza. Nie możesz oczyścić powietrza na przystanku autobusowym lub w instytucji, jaką jest bank lub urząd miejski. Masz jednak wpływ na to, czym oddychasz w swoim domu i co ważne: czym oddychają Twoi bliscy.

Czemu więc miałbyś pozbawić się prawa do czystego powietrza w swoim domu?

Ranking oczyszczaczy powietrza do domu i biura

Choć tego nie widzisz, powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Nawet wewnątrz Twojego domu! Wybór sprawdzonego oczyszczacza powietrza pomoże Ci uchronić siebie i swoich bliskich przed krótszym życiem. Zobacz, na jakie modele warto zwrócić uwagę!

Jeśli szukasz urządzenia, które usunie lotne związki organiczne, pył, kurz, smog i alergeny, to oczyszczacz powietrza WEBBER AP9700 jest dla Ciebie. Posiada 8-stopniowy system filtracji, który skutecznie zatrzymuje pleśń, bakterie i nieprzyjemne zapachy. Sprawdza się w każdych warunkach, a jego automatyczne działanie usprawnia proces czyszczenia.

Model PHILIPS AC3829/10 oczyszcza powietrze z 97,7% zanieczyszczeń, niemalże perfekcyjnie pochłaniając pleśń, patogeny, bakterie, smog i inne drobnoustroje. Technologia NanoCloud przeciwdziała poparzeniu podczas nawilżania powietrza, a filtry HEPA dbają o skuteczność czyszczenia. Ten model ze względu na swoją specyfikację sprawdzi się przede wszystkim w przestrzeniach do 37 m2.

Innym urządzeniem, które jest wykorzystywane głównie w mniejszych przestrzeniach, jest oczyszczacz powietrza TEFAL PU4015. Dzięki 4-stopniowemy procesu filtracji oczyszcza on nawet do 99,95% zanieczyszczeń! Ciekawym rozwiązaniem jest również DAIKIN MC70. To mniej znana firma, ale niemniej skuteczna. Pozwala oczyścić nawet do 99,99% wirusów i bakterii. Wyróżnia się dodatkowo interesującym designem oraz minimalnym poborem prądy, co wpływa również na niższe koszty użytkowania.

Osoby, które są zainteresowane modelami w niższej cenie, ale o podobnej skuteczności czyszczenia, powinny sprawdzić model DYSON PURE COOL TP00. Można nim sterować za pomocą specjalnego pilota, a aktywny filtr grafitowy wyłapuje wiele szkodliwych dla zdrowia związków.

Najlepsze oczyszczacze powietrza

Co łączy najlepsze oczyszczacze powietrza, na które możesz sobie pozwolić? Przede wszystkim skuteczność czyszczenia i troska o Twoje zdrowie!

Liderem wśród oczyszczaczy jest PHILIPS SERIES 3000I AC3259/10. Jest to duże, ale wydajne urządzenie, które zapewnia lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. Panel sterowania umożliwia ustawienia m.in.: mocy oraz prędkości. Co więcej, urządzenie to likwiduje nawet do 99,97 zanieczyszczeń powietrza. Ze względu na swoją wydajność, model filtruje do 400 m3 powietrza w ciągu godziny!

Alternatywnym rozwiązaniem jest oczyszczacz SHARP KC-D50EUW, stworzony dla osób, które nie zawsze pamiętają o uruchomieniu urządzenia. Innowacyjna technologia w postaci czujników zapachu, kurzu, nawilżenia i temperatury dostosowuje tryb pracy do warunków otoczenia. W rezultacie nie musisz pamiętać o oczyszczaniu, ponieważ SHARP zrobi to za Ciebie. W parze z wysoką jakością idzie niestety również cena, która jest relatywnie wysoka. Z drugiej jednak strony warto się zastanowić, czy pieniądze są ważniejsze od zdrowia?

Tanie, ale skuteczne oczyszczacze powietrza

Jeśli zależy Ci na tanich, ale skutecznych urządzeniach, które możesz od zaraz mieć w swoim domu, postaw na:

  • XIAOMI AIR PURIFER PRO,
  • DAIKIN URURU MCK75J
  • WINIX ZERO.

Każde z powyższych urządzeń charakteryzuje się niską ceną do 1000 złotych. Model Xiaomi bez trudu radzi sobie z powierzchniami nawet do 60m2, natomiast urządzenie DAIKIN dodatkowo nawilża powietrze. Z kolei oczyszczasz powietrza WINIX ZERO radzi sobie nie tylko ze smogiem i pyłem, ale również z cząsteczkami pyłu i sierści zwierząt domowych.

Wszystkie urządzenia wyróżniają się dodatkowo ciekawym i nowoczesnym designem, który z łatwością wkomponuje się w przestrzeń Twojego domu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Wybierz urządzenie, które będzie dostosowane do pomieszczenia, Twoich oczekiwań oraz rodzaju zanieczyszczeń. Wszystkie powyższe modele różnią się od siebie m.in.: ceną, wyglądem, żywotnością filtra, czy szybkością czyszczenia. W rezultacie możesz wybrać urządzenie, które skutecznie zadba o bezpieczną przestrzeń dla życia Twojego i Twoich bliskich.

Artykuł sponsorowany