Gdzie nowe łączy się ze znanym, gdzie klimatyczne pracownie artystyczne, małe sklepiki i wspaniałe kamienice przeplatają się z nowoczesną infrastrukturą, gdzie można poczuć klimat francuskich uliczek, na których unosi się zapach aromatycznej kawy i świeżo wypieczonych bułeczek. To właśnie tu, w sercu warszawskiej Pragi-Północ, powstaje Konopacka – nietuzinkowa inwestycja PROFIT Development. Konopacka to kompromis między klasyką, tradycją i historią a nowoczesnością, minimalizmem, nieprzeciętnym komfortem i współczesnymi trendami. Na jakim etapie są prace? Zajrzyjmy na budowę!
Konopacka — koncepcja, która łączy klasykę z nowoczesnością
Warszawski rynek nieruchomości nie zwalnia tempa. W całej stolicy powstają nowe osiedla, zaprojektowane zgodnie z trendami współczesnego budownictwa. Wśród nich znajdziemy prawdziwą perełkę, która wyróżnia się swoim nietypowym charakterem. Konopacka to coś innego na warszawskim rynku nieruchomości. To nietuzinkowa koncepcja, która łączy klasykę z nowoczesnością – mówi Agnieszka Pachulska, przedstawiciel firmy PROFIT Development.
Inwestycja PROFIT Development składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi zabytkowa oficyna z piękną, drewnianą klatką schodową i ozdobnymi balkonami, a drugą – kompletnie nowy budynek, stanowiący wspólną bryłę z oficyną. Nowa tkanka będzie łączyć współczesność z prostotą i ponadczasową architekturą.
Konopacka to niemal 150 starannie zaprojektowanych mieszkań, liczących od 25 do 59 mkw oraz wiele udogodnień, takich jak komórki lokatorskie, rowerownia, pralnia, stacja naprawy rowerów czy monitoring. Co ciekawe, mimo że prace budowlane dopiero ruszyły, to już pojawili się pierwsi zainteresowani zakupem. Ceny mieszkań w nowej inwestycji PROFIT Development oscylują wokół 16-23 tys. zł brutto za 1 mkw.
Prace idą pełną parą
Prace nad projektem ruszyły 1 sierpnia br. Na samym początku udało się uzbroić działkę i przerzucić sieć ciepłowniczą. Od września działamy z tzw. ścianami berlińskimi wokół budynku, co ma przygotować teren pod prace ziemne – mówi X. – Na najbliższe tygodnie zaplanowane jest wzmocnienie fundamentów oraz prace rozbiórkowe elementów, które będą przebudowywane, m.in. dachu i stropów.
Okolicznych mieszkańców cieszy fakt, że inwestycja nie zakłada wyburzeń. Bazą projektu jest zabytkowa oficyna, którą powiększymy o nową tkankę. Planujemy zachować pierwotne elementy balkonów, piękną, drewnianą klatkę schodową, oznaczenia mieszkań i unikalną kolorystykę – wyjaśnia dyrektora warszawskiego oddziału Agnieszka Pachulska. – To projekt Pracowni Architektonicznej WXCA, która ma doświadczenie w wymagających inwestycjach.
Ze względu na wykorzystanie zabytkowej oficyny, cały proces realizacji projektu przebiega niego inaczej. Przede wszystkim wymagał specjalnych pozwoleń. Mamy prawomocne pozwolenie na budowę. Wszystko realizujemy zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków – mówi przedstawicielka PROFIT Development.
Życie na Pradze toczy się w swoim tempie
Niegdyś owiana złą sławą, dziś piękna, doskonale rozwinięta i zdecydowanie bardziej bezpieczna – Praga-Północ to doskonale miejsce do życia. To jedna z niewielu dzielnic Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter. Nie brakuje tu pięknych, zabytkowych kamienic, klimatycznych knajpek i urokliwych butików. Praga od dawna poddawana jest intensywnej rewitalizacji, czego efektem jest wyraźna poprawa infrastruktury i warunków mieszkalnych.
Niewątpliwą zaletą dzielnicy jest doskonałe połączenie z innymi częściami miasta. Znajduje się tu wiele przystanków tramwajowych i autobusowych, stacje metra oraz stacje kolejowe. Co więcej, w okolicy ma powstać kładka pieszo-rowerowa, wyłączona z ruchu samochodowego. Kładka połączy bulwary wiślane z prawobrzeżną Warszawą, co usprawni komunikację z centrum. Na Pradze nie brakuje także terenów zielonych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Park Praski, rozciągający się na powierzchni niemal 18 ha. To wyjątkowe miejsce w centrum, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku.
Konopacka ma wpisać się w zabytkowy charakter Pragi-Północ. To przestrzeń stworzona z myślą o tych, którzy pragną łączyć życie w miejskim otoczeniu z najwyższym poziomem komfortu.
Patrycja Ogrodnik