Jaki wybrać odkurzacz do usuwania wiórów?

Odkurzacz to podstawowy sprzęt sprzątający, który potrzebny jest w każdym domu, biurze, instytucji oraz w przemyśle. Odkurzacz znacznie ułatwia pracę. Jest dużo skuteczniejszy niż szczotka i zmiotka. Może pochłonąć nieczystości różnego rodzaju.

Rodzaje odkurzaczy

Wśród odkurzaczy wyróżnia się różne rodzaje, jednym z nich są odkurzacze przemysłowe. Posiadają one wiele funkcji dostosowanych do określonego typu sprzętu. Zatem np. odkurzacze do wiórów będą się różnić od odkurzaczy do zbierania na sucho i na mokro zarówno parametrami, jak i możliwościami. Wszystkie z odkurzaczy przemysłowych wyposażone są w dużą siłę ssącą. Poziom hałasu, jaki emitują, utrzymany jest na umiarkowanym poziomie, zatem mogą być bezpiecznie użytkowane bez potrzeby specjalnej ochrony słuchu. Tego typu sprzęty radzą sobie tam, gdzie konsumenckie odkurzacze nie dają rady. Zapewniają nam oszczędność czasu i pieniędzy.

Czym są wióry?

Wiór jest to materiał odpadowy, który powstaje w wyniku obróbki skrawania oraz obróbki wiórowej. Bardzo często wióry zajmują dużo większą objętość niż materiał, z którego powstały. Wióry są sypkie i łatwo przenoszą się na używane narzędzie. Ciężko je usunąć ze strefy obróbki, gdyż okrywają sprzęty, z których korzystamy oraz obrabiany przedmiot. Przez co nie tylko wprowadzają nieporządek, ale i mogą zniszczyć obrabianą powierzchnię np. poprzez porysowanie jej. Mogą również zniszczyć sprzęt służący do obrabiania. Dodatkowo nieusunięte wióry negatywnie wpływają na osoby przebywające w pobliżu urządzenia, które je tworzy. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednio częste usuwanie wiórów zalegających na obrabiarce i w jej okolicy. Dzięki temu dbamy o zdrowie operatorów obrabiarek oraz o zasady bezpieczeństwa w miejscu pracy. Może nam to ułatwić specjalistyczny sprzęt do usuwania wiórów. Taki odkurzacz skutecznie oczyści miejsce pracy i zapewni jej higienę.

Odkurzacz do wiórów

Jest to sprzęt przeznaczony do zbierania rożnego rodzaju wiórów (takich jak: wióry z płyt gipsowo-kartonowych, z cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych, z elementów z tworzyw sztucznych oraz z innych surowców, które tworzą materiał konieczny do usunięcia). Tego typu odkurzacz zalicza się do specjalistycznych sprzętów odkurzających, które mają znacznie większą wydajność niż zwykłe odkurzacze. Ich cechą charakterystyczną jest duża moc ssania, dzięki której w zbiorniku na odpady z powodzeniem gromadzone są zarówno większe, jak i mniejsze trudno dostępne elementy. Z ich pomocą pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń powstających w miejscu pracy z szlifierkami, piłami mechanicznymi, wyrzynarkami, frezarkami, ręcznymi pilarkami tarczowymi oraz innymi tego typu sprzętami. Odkurzacze do wiórów są łatwe w obsłudze, zatem każdy dorosły użytkownik poradzi sobie z nimi bez problemu. Dodatkowo specjalny system jazdy zapewnia ich łatwe poruszanie się po różnych powierzchniach. Szeroki asortyment odkurzaczy przemysłowych, np. takich jak odkurzacz do wiórów, oferuje firma DAWO z Lublina.