Jakimi właściwościami cechuje się styrodur XPS? Przewodnik budowlany

Osoby, które są na etapie wybierania technologii ociepleniowej domu, powinny rozważyć różne materiały. Najpopularniejsza jest wełna i styropian, ale ciekawą alternatywą dla nich pozostaje styrodur XPS. Polistyren ekstrudowany ma wysoki poziom izolacji cieplnej, a przy tym jest odporny na oddziaływanie wilgoci. Dobrą przyczepność do ścian gwarantuje mu tłoczona powierzchnia, czyli tzw. wafel. Poznaj bliżej charakterystykę styroduru.

Cechy styroduru – parametry materiału ociepleniowego

Styrodur XPS to profesjonalny materiał ociepleniowy o bardzo dobrych parametrach – odpowiednich do użytkowania w polskim klimacie. Produkt ma konstrukcję zamknięto-komórkową, co oznacza, że ma wysoki poziom izolacji termicznej, jest odporny na działanie wilgoci i wysoce wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.

Mając na uwadze jego parametry, warto wykorzystać polistyren ekstrudowany w termomodernizacji nie tylko obiektów mieszkalnych, ale też chłodni, magazynów, hal produkcyjnych, budynków przemysłowych. Można układać go na elewacji, belkach i słupach. Dlaczego to się opłaca? Bo oprócz stosunkowo niskich kosztów zakupu materiału, obniżeniu ulegają też późniejsze opłaty za media, tj. ogrzewanie czy klimatyzację.

Profesjonalna izolacja z polistyrenem ekstrudowanym

Jeżeli zależy Ci na wykonaniu profesjonalnej i wytrzymałej izolacji termicznej, to postaw na polistyren. To materiał łatwy w obróbce, który można ciąć swobodnie bez używania specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu zmniejsza się liczba odpadków, a także łatwiej jest dopasować elementy do ścian nawet w trudno dostępnych miejscach.

Styrodur XPS jako opłacalna opcja

Styrodur XPS Jest lepszą opcją niż styropian choćby dlatego, że mniej nasiąka i jest twardszy. W codziennej eksploatacji oznacza to odporność na zamarzanie i rozmarzanie. Korzyści z jego posiadania czerpie sam użytkownik oraz środowisko naturalne wokół niego. Dlaczego? Ponieważ polistyren ekstrudowany jest materiałem ekologicznym, przyjaznym dla ludzi i środowiska. Po zużyciu czy zniszczeniu poddawany jest recyklingowi, więc nie zalega jako szkodliwy odpad.

Gdzie zamówić styrodur?

Wraz z gwałtownym wzrostem cen materiałów budowlanych, w tym izolacji, oczy wszystkich zwróciły się w stronę sklepów internetowych. To w miejscach takich jak Diamond Expert https://www.diamondexpert.pl/kategoria/styrodur-xps/ ceny nadal pozostają konkurencyjne względem innych sklepów czy hurtowni. Zawsze warto też zapytać o promocję czy zniżki przy większych zakupach.

Artykuł sponsorowany