Łatwy montaż konstrukcji stalowych bez spawania – jak to zrobić?

montaż konstrukcji stalowych bez spawania

Stalowe konstrukcje nie zawsze pozwalają na wykorzystanie typowych szyn montażowych. W przypadku wielu specyficznych projektów wsporczych, nierzadko konieczne okazuje się zastosowanie systemów niewymagających ingerencji w strukturę poszczególnych elementów. Sposobem na uniknięcie spawania może być użycie nowoczesnych profili montażowych, które pozwalają na montowanie konstrukcji stalowych poprzez zastosowanie odpowiednich wkrętów kształtowych. Tak opracowany system łączenia nie tylko ułatwia montaż, ale też znacząco go przyspiesza.

Rozwiązania w systemie siFramo

Stalowe konstrukcje narażone są na duże obciążenia, którym tradycyjna szyna montażowa nie zawsze jest w stanie sprostać. Aby każdy element systemu skutecznie utrzymywał ciężar, należy zastosować profile montażowe o szczególnie wysokiej odporności na skręcanie i ściskanie. Takie właściwości posiadają produkty w systemie siFramo, który sprawdza się w przypadku konstrukcji poddawanych średnim oraz dużym obciążeniom. Jego elementy poddawane są procesowi cynkowania ogniowego, co stanowi dobre zabezpieczenie przed korozją oraz podnosi trwałość profili montażowych. Rozwiązanie to poprawia stabilność konstrukcji, a tym samym zwiększa jej bezpieczeństwo. 

Szeroki zakres możliwości montażowych

Z pomocą systemu siFramo tworzyć można konstrukcje stalowe o praktycznie nieograniczonych układach. Do jego kluczowych elementów należą profile montażowe stalowe, których struktura charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością na skręcanie. Ich budowa jest dzięki temu wyjątkowo odporna, a zarazem daje możliwość przyłączania elementów systemowych z wszystkich stron. Na szczególną uwagę zasługuje odpowiedni wzór otworów i możliwość użycia wkrętów kształtowych, dzięki którym wszystkie części łączone są bezstopniowo i dają efekt łączenia kształtowego. Wykorzystanie wkrętów przyczynia się nie tylko do wzmocnienia materiału poprzez zgniot, ale również zapewnienia swobody w kwestii skręcania i rozkręcania poszczególnych połączeń gwintowych w zależności od wymogów.

Bogate możliwości zastosowań

Niektóre konstrukcje systemowe mogą wymagać wykorzystania profili montażowych o odmiennej specyfikacji, która będzie odpowiednio dopasowana do poziomu wywieranych obciążeń – średnich, małych lub dużych. W przypadku budowy zróżnicowanych powierzchni pionowych i poziomych z powodzeniem sprawdza się system szyn montażowych, który gwarantuje pożądaną stabilność. Profile montażowe stalowe siFramo mogą być łatwo mocowane lub kotwione do pozostałych elementów konstrukcji przy użyciu dedykowanych komponentów łączących, dzięki czemu możliwości ich zastosowań są bardzo zróżnicowane. Takie rozwiązanie niweluje konieczność spawania elementów, co pozostaje nie bez znaczenia dla wielu projektów – np. stalowych konstrukcji wsporczych pod urządzenia i zbiorniki, podpór dachowych czy mocowań instalacji przeciwpożarowych oraz technologicznych. 

Skuteczny montaż bez spawania 

Za stabilność konstrukcji stalowych w dużym stopniu odpowiada system szyn montażowych, dlatego nierzadko konieczne jest spawanie jej elementów. Rozwiązania w systemie siFramo umożliwiają tworzenie konstrukcji wsporczych bez konieczności obróbki, ponieważ opierają się na zastosowaniu prostych w zastosowaniu wkrętów kształtowych. Taki system łączenia jest wyjątkowo wygodny i elastyczny, dzięki czemu umożliwia dowolne modyfikowanie układu w zależności od specyfiki projektu czy założeń koncepcyjnych. Wysoką jakość produktów siFramo potwierdza znak jakości CE, LGA Tested Quality oraz inne certyfikaty, a także fakt przeprowadzania regularnych testów. Kwestie te pozostają nie bez znaczenia dla inwestorów, którzy oczekują stabilności, bezpieczeństwa i wytrzymałości tworzonych konstrukcji wsporczych. Profile montażowe w tym systemie oferuje firma Sikla Polska, gwarantująca fachowe wsparcie przy doborze rozmiarów poszczególnych elementów osprzętu stosowanego w przebiegu różnych inwestycji.