Rolety dzień noc – najważniejsze zalety

Rolety

Rolety dzień noc to model bardzo funkcjonalny i dobrze prezentujący się we wnętrzu. Warto rozważyć ich montaż.

Czym wyróżniają się rolety dzień noc?

Rolety dzień noc wyróżniają się oryginalnym i funkcjonalnym designem. Model falowany Wave stanowi innowację na rynku. Stanowi nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale jest też atrakcyjną dekoracją. Dzięki innowacyjnemu krojowi materiału tkanina tworzy ciekawe wzory na oknie. Co więcej wzór w zależności od tego w jakim stopniu roleta przykrywa okno zmienia się. Otwarte rolety pozwalają uzyskać efekt miękkiego, rozproszonego światła w pomieszczeniu, które sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo elegancko.

Ten model świetnie sprawdzi się w domu lub w mieszkaniu, ale także w biurze.

Funkcjonalne rozwiązanie

Rolety dzień noc stanowią niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Sprawdzą się, jak sama nazwa wskazuje o każdej porze doby. W ciągu dnia pozwolą nam ograniczyć dopływ promieni słonecznych do pomieszczeń. Zapewnią nie tylko mniejsze natężenie światła, ale też pozwolą obniżyć temperaturę panującą w pokoju. W nocy z kolei, rolety będą zaciemniać pomieszczenie, w którym zbyt jasno jest z powodu lamp ulicznych, miejskich świateł. Model dzień noc może też znaleźć zastosowanie w biurze. Sprawdzi się na przykład wewnątrz, w przypadku przeszklonych sal konferencyjnych, biur, kiedy potrzebne jest zapewnienie wyższego poziomu prywatności, albo zasłonienie przeszkleń, aby nie rozpraszać uczestników spotkania. Rolety pozwalają też nie wystawiać się na widok sąsiadów, co ma szczególne znaczenie w domu, gdzie zależy nam na spokoju i intymności. Oczywiście, rozwiązaniem mogą być tu też rolety zewnętrzne, pamiętać jednak należy, iż służą one raczej do szczelnego osłonięcia okien i zachowania bezpieczeństwa, nie pozwalają nam one w tak szerokim zakresie jak rolety dzień noc manipulować ilością światła w pomieszczeniu.

Łatwość montażu i obsługi

Warto wiedzieć, że rolety dzień noc są bardzo łatwe w montażu i obsłudze. 

Model można bez problemu zamontować bezpośrednio na ramie okiennej, dzięki czemu nie ma konieczności wiercenia otworów, dokonywania remontu. Pasuje on praktycznie do każdego okna dostępnego na rynku.

Rolety mają wygody w używaniu mechanizm samohamujący z funkcją multistop, dzięki któremu z łatwością ustawimy je w pożądanym ułożeniu, na dowolnej wysokości. System prowadzeń żyłkowych pozwala utrzymać materiał przy szybie nawet przy uchylonych oknach, dzięki czemu tkanina nie powiewa. Mechanizm łańcuszkowy umożliwiający sterowanie roletą, można zamontować z każdej strony. Pracuje on płynnie i ma zabezpieczenie przed zerwaniem.

Ich czyszczenie nie wymaga wysiłku. Wystarczy systematycznie usuwać z nich kurz, aby nie wnikał w tkaninę. Rolet nie pierze się w pralce.

Alternatywa dla zasłon i firan

Rolety mogą być świetną alternatywą dla zasłon i firan. Dzięki płynnej regulacji możemy do pokoju wpuścić światło nawet nie podnosząc rolety i nie odsłaniając całego okna. Są wygodniejsze w utrzymaniu niż firanki i zasłony, ponieważ nie pierze się ich i nie zbierają tyle kurzu.

Wybierając rolety, warto postawić na renomowanego producenta, który będzie gwarancją jakości i trwałości produktu. Dzięki temu, dany model posłuży nam długie lata.