Łazienka w stylu retro – gratka dla entuzjastów minionych czasów

Łazienka w stylu retro

Łazienka w stylu retro to doskonała propozycja dla osób, które chcą urządzić to ważne pomieszczenie w sposób przytulny i obfitujący w dodatki, a zarazem nieco niekonwencjonalny i staromodny. Dobrze dobrana armatura i dekoracja ścian nadadzą wnętrzu charakteru, a możliwość zastosowania starych mebli i bibelotów znacząco obniży koszt przedsięwzięcia.

Ściany i podłogi w łazience retro

Dekorując ściany w łazience retro, mamy w zasadzie pełną dowolność. Zwolennicy elegancji mogą postawić na czarno-białe płytki, zaś miłośnicy mniej klasycznych rozwiązań chętnie zdecydują się na drewnianą podłogę i ściany w ulubionym kolorze. Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki w kształcie cegiełek, którymi można wyłożyć ściany aż po sufit, lub wręcz odwrotnie – jedynie w newralgicznych miejscach. W łazience retro można łączyć według uznania style i rozwiązania, jednak warto mieć na uwadze wielkość pomieszczenia – im większe, tym więcej deseni możemy wykorzystać.

Wanna i toaleta w stylu retro

W łazience w stylu retro nie powinno zabraknąć kunsztownej wanny i miski ustępowej. Do wygodnych i odprężających kąpieli najlepiej sprawdzi się wanna wolnostojąca na nóżkach. Warto wyposażyć ją w ozdobną baterię w złotej lub miedzianej kolorystyce, zawierającą porcelanowe wstawki czy tradycyjne, krzyżowe pokrętła. Szukając miski dobrze będzie rozejrzeć się za staromodnymi modelami ze zbiornikiem podwieszanym na górze ściany, uruchamianym za pomocą sznureczka. Coraz częściej można spotkać je w ofercie wielu producentów, przez co nie powinno być kłopotu z doborem idealnego ustępu do naszej łazienki.

Luksusowe meble łazienkowe

W każdej łazience niezbędne są meble – przeznaczone do przechowywania ręczników czy kosmetyków. Do pomieszczenia w stylu retro możemy poszukać ich na targu staroci lub na strychu u babci – być może kryje on sentymentalne skarby, które z powodzeniem odnajdą się w naszym nowym pokoju kąpielowym. W tej koncepcji warto postawić na drewniane meble z wytwornymi uchwytami, zdobione misterną sztukaterią. Dobrze sprawdzą się półokrągłe modele na nóżkach, dopasowane do wolnostojącej wanny.

Bogato zdobione dodatki

Urządzając łazienkę w stylu retro, musimy zadbać również o odpowiednie dodatki, dopełniające całości aranżacji. Obowiązkowo na ścianie powinno zawisnąć duże, ozdobne lustro – najlepiej w złoconej bądź błyszczącej, kontrastowej ramie. Oprócz niego dobrze sprawdzi się kryształowy żyrandol, postarzane uchwyty na ręczniki i dozowniki. Na półkach i parapetach warto postawić ozdobne wazony i inne bibeloty, nawiązujące do minionej epoki.

Urządzenie łazienki w stylu retro nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio pomalować ściany, zastosować pozłacane detale oraz staromodne meble i armaturę, aby cieszyć się przytulnym i komfortowym wnętrzem we własnym domu.