MEBLE DO SALONU – NA STYKU ESTETYKI I FUNKCJONALNOŚCI

Dobrze urządzony salon może wzbudzać zazdrość. Właśnie w tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia czy celebrujemy rodzinne święta. Warto się postarać, by salon był urządzony z pomysłem, a zapełniające go meble były wygodne i spełniały funkcje użytkowe. W poniższym artykule przedstawiamy kilka propozycji mebli, które mogą okazać się niezbędne w każdym salonie.

Styl – wypadkowa gustu i dostępnej przestrzeni

Zanim wybierzemy konkretne meble i zdecydujemy, jak je rozmieścić w salonie, powinniśmy zastanowić się nad ogólnym wystrojem wnętrza. Jeśli lubimy przestronne, dobrze oświetlone pomieszczenia, to nasz salon powinny wypełnić jasne meble. Jeśli zależy nam na harmonii, to meble powinny być utrzymane w podobnym stylu (np. retro lub nowoczesnym) – mile widziane jest oczywiście przełamanie rutyny elementem w innym kolorze lub w innym kształcie niż pozostałe. Pamiętajmy, że po salonie powinniśmy móc się swobodnie poruszać, więc jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, to może powinniśmy wybrać mniejsze meble albo zrezygnować z dodatkowego fotela. Masywne i ciemne meble potrafią przytłoczyć i wizualnie zmniejszyć pomieszczenie, więc zastanówmy się nad ich wyborem dwa razy.

I żeby było wygodnie!

Od pewnego czasu najważniejszym elementem praktycznie każdego salonu jest duży telewizor, który zajmuje pół ściany. To właśnie wokół niego zbierają się domownicy, którzy chcą odpocząć po ciężkim dniu. By ulubiony serial albo ekscytujący film mógł porwać odbiorcę w 100%, musi mu być po prostu wygodnie. Fotele i rozkładane sofy typu „wypoczynek” to idealne rozwiązanie do salonu. Wygodne siedziska, szerokie oparcia z regulowanym kątem nachylenia – wszystko to sprawia, że czujemy się komfortowo i możemy poświęcić uwagę temu, co dzieje się na ekranie. Dużą popularnością cieszą się sofy do salonu z funkcją spania, którą kilkoma prostymi ruchami możemy zamienić na łóżko dla gości.

nowoczesna komoda do salonu

Nowoczesne komody do salonu

Sofa i fotele, stolik kawowy lub drewniana ława to meble, które znajdują się najczęściej w centrum salonu. Nie zapominajmy jednak, że umeblować możemy również niezagospodarowaną przestrzeń w kącie czy bliżej ścian – idealnie nadadzą się do tego nowoczesne komody do salonu. W komodzie możemy przechowywać zastawę stołową (by mieć ją pod ręką, gdy przyjdą goście), tekstylia takie jak pościel, obrusy, firanki lub po prostu przedmioty ozdobne o sentymentalnej wartości (pamiątki, oprawione zdjęcia). Komody do salonu często same w sobie stanowią ozdobę – to eleganckie meble, których pojemność jest ich dodatkowym atutem.