Meble tarasowe – wielofunkcyjne rozwiązania dla rodzinnej rozrywki

Meble tarasowe

Meble tarasowe stanowią ważny element aranżacji domu. To właśnie dzięki nim można cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Taras jest świetnym miejscem na relaks po męczącym dniu albo leniwy weekend spędzany z rodziną w domowym zaciszu. Odpowiednio urządzony, doskonale sprawdzi się także podczas imprez pod gołym niebem. Od czego zacząć aranżację tarasu? Jakich elementów wyposażenia nie może na nim zabraknąć? Co zrobić, aby połączyć odpoczynek z ciekawą rozrywką?

Urządzanie tarasu – jakich mebli nie może na nim zabraknąć?

Urządzanie tarasu warto rozpocząć od wyboru odpowiednich mebli. Powinny być trwałe i solidne, wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych – deszczu, słońca i zmiennych temperatur. Dzięki temu będą mogły stać na tarasie przez cały sezon. Tym, czego nie może zabraknąć, są wygodne miejsca do siedzenia. Komfortowe fotele z technorattanu, proste, stabilne krzesła utrzymane w stylu minimalistycznym czy nowoczesne ławy, na których wygodnie usiądzie kilka osób – to, które z nich sprawdzą się najlepiej zależy od preferencji domowników i ich stylu życia. Ponieważ w sezonie letnim życie rodzinne i towarzyskie przenosi się na taras, nie jest tajemnicą, że sercem przestrzeni jest stół. To miejsce, przy którym można wypić poranną kawę, zjeść obiad z najbliższymi, pograć w gry planszowe z dziećmi bądź biesiadować z przyjaciółmi przez długie godziny. Stół na taras powinien być więc odpowiednio duży i stabilny, aby pozwalał na swobodne ustawienie zastawy i jednocześnie zapewniał wygodę zgromadzonym przy nim osobom.

Czas rodzinny na tarasie – stół bilardowy 3w1 uprzyjemni chwile z bliskimi i przyjaciółmi

stół bilardowy

Czas rodzinny na tarasie – jak go urozmaicić? Istnieje oczywiście wiele sposobów. Jednym z ciekawszych jest zaproponowanie domownikom i gościom emocjonującej rozgrywki w bilard. Jak to możliwe? Wystarczy wybrać meble tarasowe Lissy. Nowoczesny stół łączy w sobie aż trzy funkcje. Na co dzień spełnia rolę miejsca, przy którym można wygodnie spożywać posiłki. Po zdjęciu blatu przemienia się w stół bilardowy, tworząc fantastyczne, domowe centrum rozrywki. Istnieje także możliwość dokupienia nakładki do ping-ponga, co pozwala na jeszcze lepsze zagospodarowanie czasu spędzanego z rodziną. Stół bilardowy 3w1 urozmaici też imprezy z przyjaciółmi. Wystarczy zdjąć blat, aby móc w każdej chwili zaproponować gościom znakomitą rozrywkę. Ponieważ stół tarasowy do bilarda jest wodoodporny, może pozostawać na świeżym powietrzu przez okrągły rok. Idealnie wpisze się zarówno w aranżację tarasu, jak i przydomowej altany. Dobrym pomysłem jest wstawienie go po sezonie do domu i stworzenie przytulnego kącika rozrywki dla rodziny.

meble tarasowe

Stół bilardowy 3w1 – czy warto na niego postawić?

Stół bilardowy 3w1

Stół bilardowy 3w1 ma szereg zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście najwyższa jakość gwarantowana przez wybór wysokogatunkowych surowców. Postument stołu jest wykonany z metalu malowanego proszkowo. Dzięki temu jest odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz na korozję. Jego dodatkowym atutem jest to, że nie nagrzewa się pod wpływem działania promieni słonecznych. Rama z bardzo twardego drewna bukowego pokrytego lakierem wyróżnia się z kolei trwałością na uszkodzenia mechaniczne.

Zapewnia elegancki design stołu, dzięki czemu rozwiązanie dobrze wpisuje się w dowolną aranżację tarasu. Wodoodporny blat nakrywający gwarantuje niezawodne użytkowanie przez wiele lat. Tarasowe stoły bilardowe Lissy posiadają także płytę do gry wykonaną z łupka włoskiego. To solidny materiał, pozwalający zmniejszyć grubość płyty, zachowując jednocześnie jej solidność. W ten sposób stół jest stabilny i zarazem nie nastręcza dużych trudności przy przenoszeniu w inne miejsce. Całość dopełnia sukno marki Simonis – odporne na wilgoć, działanie promieniowania UV oraz zarysowania i jednocześnie gwarantujące odpowiednie przemieszczanie się bil po powierzchni stołu. Mebel ma standardową wielkość 7 ft i jest wsparty na 4 stabilnych nogach. Dzięki temu w wersji biesiadnej pomieści nawet 8 osób. Stoły bilardowe 3w1 zaskakują też funkcjonalnością. Łącząc w sobie cechy trzech różnych mebli, są sposobem na oszczędność miejsca. Przekształcenie wariantu biesiadnego w bilardowy albo stół do ping-ponga jest wyjątkowo łatwe. Dostępny opcjonalnie kosz podwieszany na blat, pozwala go ukryć i przechować na czas gry. Dodatkową ochronę stołu przy niesprzyjających warunkach zapewni z kolei solidny pokrowiec.

Aranżacja tarasu – jakie dodatki warto wybrać, aby stworzyć przytulną przestrzeń?

Aranżacja tarasu, oprócz mebli, wymaga odpowiednich dodatków. Doskonałym dopełnieniem stołów 3w1 są barki obrotowe na kije bilardowe. Nie można zapominać również o właściwym oświetleniu. Poza lampami głównymi, dobrze sprawdzają się modele stojące oraz lampiony, budujące po zachodzie słońca przytulny klimat na tarasie. Ciekawym pomysłem są ponadto kule cotton balls zawieszone na balustradzie. Ważnym elementem wyposażenia przestrzeni są tekstylia. Miękkie poduszki ułożone na krzesłach, fotelach czy ławach, zapewniają maksymalny komfort podczas czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Są lekkie i poręczne, dlatego bez problemu można przechować je w domu przy niesprzyjającej pogodzie. W wyposażeniu tarasu ważną rolę odgrywają również rośliny. Wiszące kwietniki czy stojące, masywne donice z roślinami podkreślają wyjątkowy charakter aranżacji, stawiając w niej przysłowiową kropkę nad i.

Meble tarasowe to synonim komfortu i relaksu w domowym zaciszu. Uprzyjemniają czas spędzany na świeżym powietrzu i tworzą idealne miejsce dla spotkań rodzinnych oraz towarzyskich. Wielofunkcyjne rozwiązania nie tylko urozmaicają rodzinne rozrywki, ale pozwalają zaoszczędzić miejsce. Dają możliwość rozegrania emocjonującej gry o każdej porze – bez konieczności dojazdu i rezerwacji miejsca w klubach bilardowych czy sportowych.

Artykuł sponsorowany