Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015

Targi Budma odbywają się raz w roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku organizatorzy pragnęli podkreślić istotę planowania i wykorzystania trzech elementów: materiałów budowlanych, systemów oraz technologii, dlatego najbliższa edycja Budmy odbędzie się pod hasłem MATERIAŁY * SYSTEMY * TECHNOLOGIE.

Organizatorzy Targów Budma informują, iż zauważyli poprawę rentowności w sektora budowlanego i rozkwit tej dziedziny gospodarki. Wśród firm, które zgłosiły udział w targach oprócz polskich marek są także przedstawiciele rynku bułgarskiego, niemieckiego, chińskiego czy fińskiego.

Jak informuje przedstawiciel Targów Budma : „Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 odbędą się w zmienionym, wiosennym terminie (10-13 marca 2015r.), pozwalając na szerszą ekspozycję oferty wystawców na terenach zewnętrznych, ale też zapewniając bardziej komfortowe warunki zwiedzania całych targów. Tym bardziej, że przygotowywanych jest kilka ciekawostek, które z pewnością uatrakcyjnią pobyt w Poznaniu. Kontynuowane będą projekty, które znalazły uznanie w oczach wielu zwiedzających jak m.in. Strada di Architettura czyli spotkanie z najbardziej kreatywnymi i wyróżniającymi się unikatowym designem produktami Wystawców, a także niekwestionowanymi gwiazdami światowej architektury. Ponownie rozszerzona ma zostać Strefa Testów – największy tego typu poligon możliwości sprzętu, materiałów i rozwiązań stosowanych w nowoczesnym budownictwie, gdzie każdy będzie mógł własnoręcznie je wypróbować, czy też skorzystać z porad fachowców. Tym razem do dyspozycji targowych gości oddane zostaną aż dwa pawilony wystawiennicze.”

Oprócz tego zdradzić Państwu możemy, że według naszych informacji pierwszy dzień Targów Budma skierowany będzie głównie do przedstawicieli handlu, mając na uwadze kontraktacyjny charakter wydarzenia, a głównie ułatwienia kontaktu i zapewnienia komfortowych warunków prowadzenia biznesowych rozmów. Międzynarodowy charakter zapewni z kolei program Hosted Buyers, dzięki któremu w Poznaniu pojawi się duża grupa handlowców z zagranicy, rozszerzona o kolejne kraje partnerskie. Nowością w przyszłym roku ma być spotkanie ze światowej sławy gwiazdą technik sprzedażowych.

Poznań stanie się również areną spotkań architektów, designerów i projektantów, dla których przygotowywane są także specjalne atrakcje. Targi  ponownie gościć będą wielkiego formatu gwiazdę światowej architektury na zaproszenie Izby Architektów RP, którego projekty nie tylko wyróżniają się na tle innych budowli, ale często są inspiracją dla młodych adeptów sztuki architektonicznej. W programie wydarzeń znajdą się również spotkania z urzędnikami, projektantami i architektami miejskimi, a także inwestorami, podczas których dowiemy się o m.in. o planach i funkcjonalnych projektach zagospodarowania przestrzennego polskich miast w kontraście do możliwości wykonawczych inwestorów.

Organizatorzy BUDMY stawiają również nacisk na promocję nowości i polskich premier rynkowych, a tych z pewnością w Poznaniu nie zabraknie. Jak wynika z przeprowadzanych badań, blisko 80% zwiedzających deklaruje, że to właśnie innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne są głównym powodem przyjazdu na targi. Warto zatem zaplanować premierę swoich produktów właśnie na BUDMĘ, którą odwiedza ponad 50 000 profesjonalistów branży budowlanej. Jak przyznaje Dyrektor Targów BUDMA Dariusz Muślewski, planowany jest również specjalny projekt dotyczący właśnie prezentacji nowości, którego szczegóły zostaną ujawnione w niedługim czasie.

Cztery targowe dni ponownie będą znakomitą okazją nie tylko do zapoznania się z najbardziej kompleksową ofertą producentów i dystrybutorów na rynku budowlanym zarówno z Polski jak i zagranicy, ale również znalezieniu najbardziej efektywnych i ekonomicznych rozwiązań, systemów i technologii.