Regał jako ścianka działowa – praktyczne rozwiązanie w salonie!

Regał jako ścianka działowa
Regał jako ścianka działowa

 

Nowoczesne salony często są projektowane na wzór otwartych loftów. Z takim rozwiązaniem szczególnie możemy spotkać się w przypadku przytulnych kawalerek, ale i pokaźnych mieszkań. Pozwala ono na osiągnięcie często upragnionej przestrzeni, która optycznie powiększa powierzchnię pomieszczenia. Ma to oczywiście również swoje negatywne strony, między innymi brak prywatności. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na regały dzielące pokój. Jaki regał działowy wybrać? Zdecydować się na regał czy ściankę działową? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Regał jako ścianka działowa?

Zastanawiając się nad prowizorycznym wydzieleniem osobnych pomieszczeń w pokoju, weźmy pod uwagę dwa rozwiązania – pokaźny regał oraz klasyczną ściankę działową. A gdyby tak połączyć obie te możliwości? Zabudowana ścianka działowa to oczywiście jedno z najprostszych rozwiązań, aby odpowiednio zagospodarować przestronne pomieszczenie. Może jednak zdarzyć się, że chcemy wydzielić dodatkowe umowne przestrzenie, ale nie zagradzać całkowicie widoczności w oddali. Idealnie wtedy w koncept aranżacji salonu wpasuje się regał działowy. Na rynku istnieją zarówno regały dzielące pokój otwarte, jak i regały ścianki. W takim przypadku z łatwością możemy dostosować „transparentność” regału lub ścianki działowej. Szeroką ofertę regałów otwartych, idealnie nadających się jako ścianka dzieląca pomieszczenie znajdziesz na https://mebi.pl/130-regaly-otwarte

Regał działowy

Regał działowy – otwarty czy zamknięty?

Kiedy już zdecydujemy się na regał działowy, pomyślmy nad jego budową. Możemy wybierać pomiędzy regałami zamkniętymi oraz otwartymi. Każde z rozwiązań ma swoje plusy oraz minusy. Otwarty regał dzielący pokój jest o tyle funkcjonalny, że dzięki niemu możemy jasno zaznaczyć osobne przestrzenie w salonie, przy tym nie zabudowując zbytnio pomieszczenia. Brak tylnej ścianki w meblu sprawi, że optyczna przestronność pokoju pozostanie naruszona tylko nieznacznie. Tutaj należy zastanowić się przede wszystkim, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Jeśli jest to właśnie symboliczne zaznaczenie osobnych przestrzeni w salonie, otwarty regał działowy będzie idealny, jeśli jednak zależy nam na zdecydowanym prowizorycznym wydzieleniu dodatkowych pomieszczeń w salonie, postawmy na regał ściankę z zabudowanym tyłem mebla. Dzięki temu pozostawimy miejsce do układania przedmiotów codziennego użytku, tym samym konkretniej wyznaczając podział pokoju.

W tym przypadku pamiętajmy jednak o dopilnowaniu eleganckiego wyglądu zabudowy mebla. Jeśli spotkamy się z mało gustowną dyktą, ozdóbmy ją po swojemu – ciekawym papierem dekoracyjnym lub prostym materiałem krawieckim. Ciekawe i zarazem eleganckie i stylowe regały zamknięte znajdziesz na https://mebi.pl/131-regaly-zamkniete

Regały dzielące pokój
Regały dzielące pokój

Regały dzielące pokój – funkcjonalne rozwiązanie

Obecność regałów działowych jest idealnym rozwiązaniem, kiedy mamy tendencję do częstych zmian aranżacji w salonie. Solidny mebel, mimo że zapewne ciężki, pozostaje możliwy do przesuwania. Ścianka działowa natomiast pozostaje nie do ruszenia, do momentu jej destrukcji. Dodatkowo regał dzielący pokój w salonie to perfekcyjna ozdoba pomieszczenia, ale i świetne miejsce na ozdoby czy kwiaty.

Mnogość zastosowań tego typu mebla otwiera nowe możliwości na sposoby aranżacji przestrzeni. Dekoracje może stanowić nie tylko tylna ścianka, pokryta gustownym materiałem, w przypadku zamkniętych regałów, ale i przedmioty na nim ustawione. Jest to perfekcyjne miejsce na rodzinne pamiątki, piękne fotografie oraz dopełniające wystrój salonu wazony.

Elegancki regał jako ścianka działowa w salonie to także idealne rozwiązanie do wielu pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu. Dzięki niemu możemy zyskać korzyści zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Wybierajmy spośród wielu materiałów, faktur czy wzorów. Perfekcyjny dobór regału działowego zapewnia dopełnienie całej aranżacji pomieszczenia.

artykuł sponsorowany