Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Jaki klimatyzator przenośny wybrać

Z niepokojem spoglądasz na słupek rtęci w termometrze zewnętrznym? Nieuchronnie zbliża się lato, a wraz z nim wysokie, trudne do zniesienia temperatury w twoim domu, mieszkaniu lub biurze? Jeszcze masz trochę czasu, aby temu zapobiec i tego lata cieszyć się zdrowym, miłym chłodem. Sposobem na to jest klimatyzator przenośny, który odmieni twoje podejście do lata. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile kosztuje i jaki klimatyzator przenośny wybrać, sprawdź przygotowany ranking klimatyzatorów przenośnych 2022.

Jak zbudowane są klimatyzatory przenośne?

Jak najłatwiej obniżyć temperaturę w pomieszczeniach zamkniętych? Zwiększając w nich przepływ powietrza. W ten sposób usuwane jest na zewnątrz zużyte, ciepłe powietrze i wtłaczane do środka czyste, zimne. W ten sposób działają wszystkie klimatyzatory, tak również działa klimatyzator przenośny. Ma on wygląd prostopadłościanu z długą elastyczną rurą. Jest to wylot zużytego powietrza. Należy ją podłączyć do kanału wentylacyjnego lub wystawić przez uchylone okno, pamiętając o uszczelnieniu otworu. Klimatyzator przenośny to bardzo wygodny i szybki sposób chłodzenia wnętrz, który nie wymaga skomplikowanego montażu. Aby zamontować klimatyzator przenośny, wystarczy go tylko podłączyć do zasilania i wystawić wspomniany przewód za okno. Po uruchomieniu urządzenia, z kratek wylotowych zacznie wydobywać się schłodzone powietrze. Jaka jest wydajność klimatyzatorów przenośnych i jak szybko schładzają pomieszczenia? To zależy od tego, jaka jest ich moc chłodnicza.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać — liczymy moc chłodniczą

Wybierając klimatyzator przenośny, nie należy kierować się tylko jego ceną, ale przede wszystkim tym, jaka jest jego moc chłodncza. Przykładowo, jeżeli chcesz wstawić klimatyzator domowy do pomieszczenia o powierzchni 25 m2, powinieneś wybrać urządzenie o mocy 2500W. Badania dowodzą, że moc chłodnicza potrzebna na skuteczne chłodzenie, wynosi 1000W na każde 10 m2. Co w przypadku, jeśli pomieszczenie jest duże i nie ma klimatyzatorów przenośnych o takiej mocy? Przykładowo do pomieszczenia 60 metrów możemy wstawić dwa urządzenia, każdy o mocy 3kW.

Co powinien mieć dobry klimatyzator pokojowy?

Kiedy już wiesz jakiej mocy klimatyzator wybrać, należy poznać inne przydatne funkcje, w które powinien być wyposażony.

  • Łatwo obracające się kółka — przenośny klimatyzator może ważyć nawet 50 kg. Płynnie działające kółka pozwalają na łatwe przemieszczanie urządzenia w pokoju.
  • Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej — klimatyzatory są coraz bardziej inteligentne. Z pomocą aplikacji można włączyć chłodzenie, nawet kiedy jesteśmy poza domem.
  • Urządzenie z funkcją grzania — klimatyzatory mogą pracować nie tylko w trybie chłodzenia, ale mogą też służyć do ogrzewania pomieszczeń.
  • Nawilżanie powietrza — nowoczesny klimatyzator pokojowy może nawilżać lub osuszać powietrze, poprawiając panujący w nim mikroklimat.
  • Niskie zużycie energii — polecamy klimatyzator przenośny działający w technologii inwerterowej, charakteryzujący się niewielkim zużyciem prądu.

Słabo działa klimatyzator przenośny, czyli jak poprawić przepływ powietrza

Jeśli od dłuższego czasu korzystasz z klimatyzatora przenośnego i zauważyłeś, że jego skuteczność zaczęła spadać, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by to naprawić.

  • Wymiana filtrów w klimatyzatorach przenośnych — przeciwpyłkowy filtr hepa należy regularnie wymieniać, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza;
  • Oczyszczenie wymienników ciepła — brud i kurz zbierający się na wymienniku, może zmniejszać skuteczność chłodzenia;
  • Uzupełnienie czynnika chłodzącego — jeśli w klimatyzatorze jest nieszczelność, należy ją naprawić i uzupełnić ekologiczny czynnik chłodzący do zalecanego ciśnienia.

Artykuł sponsorowany