Nowy system mebli FLEXFORM 2020

Meble

Meble FLEXFORM to system, w którym każdy element harmonijnie do siebie pasuje, tworząc nie tylko przytulne, ale także ochronne środowisko.

Ten unikalny ekosystem mebli złożony z takich elementów jak sofy, fotele, stoliki kawowe, stoły i krzesła został stworzony na podstawie projektów włoskiego architekta i projektanta Antonio Citterio oraz francuskiego projektanta Christophe’ra Pilleta.  

Projektanci zaznaczają iż chcieli stworzyć takie wnętrza, które akcentują elastyczny styl życia poprzez estetykę nieformalnej elegancji. 

Sofa

Sofa Asolo

Sofa Asolo zaprojektowana przez Antonio Citterio bezbłędnie odzwierciedla DNA marki FLEXFORM. Kwintesencja stylu została połączona z wyjątkowym komfortem. Obfite, ale dobrze wyważone proporcje, pozbawione ostrych narożników, stanowią podstawę początkowego wrażenia. Miękkie siedzisko sofy jest ozdobione dużymi, puszystymi poduszkami wypełnionymi dmuchanym włóknem poliestrowym lub gęsim puchem ( do wyboru). Mebel jest osadzony na ramie z metalu o opływowym kształcie, w srebrnym kolorze.  

Stoły do jadalni i stoliki kawowe

Stoły do jadalni i stoliki kawowe

Stoły do jadalni i stoliki kawowe Pico łączą wyraźne poczucie wizualnej lekkości z dynamizmem. Istnieje wyraźna płynność, ponieważ nogi z odlewanego aluminium, które są dostępne w wielu wykończeniach, zwężają się w dół od zaokrąglonej góry. Ta górna powierzchnia może być wykonana z różnych rodzajów oklein np. z marmuru lub drewna. Wśród drewna do wyboru jest orzech canaletto i jesion. Niezliczone kombinacje wykończeń konstrukcji i blatu umożliwiają różnorodność i dopasowanie stylu do każdego wnętrza. 

Pleciony fotel

fotela Tessa

U podstaw pozornie prostej sylwetki fotela Tessa, zaprojektowanego przez Antonio Citterio, tkwi złożoność. Szczegóły konstrukcyjne są widoczne dla wszystkich, prezentując tradycyjną stolarkę, a także rękodzieło. Konstrukcja jest wykonana w całości z litego jesionu lub toczonego orzecha canaletto aby uwydatnić naturalną fakturę drewna i rzemieślniczy wizerunek projektu. Na siedzisku i oparciu tkany jest delikatny, ale mocny papierowy sznurek, co nawiązuje do tradycyjnego wykończenia mebli na włoskiej prowincji.   

Łóżko

mebla

Wyrafinowane detale konstrukcyjne są również widoczne w łóżku Gregory zaprojektowanym przez Antonio Citterio. Nieskazitelne proporcje mebla osadzone są na metalowej ramie i stopach z odlewu aluminiowego z wieloma eleganckimi wykończeniami. Występuje tutaj subtelny kontrast dzięki połączeniu metalu z paskami ze skóry bydlęcej, dostępnymi w kolorze tabaki, ciemnobrązowym lub czarnym. Obficie wyściełane wezgłowie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić stałe i wygodne podparcie w stonowanym kolorze. Tapicerka wezgłowia może być wykonana z tkaniny lub skóry i jest zdejmowana. 

Fotel i krzesło

zestawu mebli

Do zestawu mebli można też dodać fotel i krzesło Joyce. Projektanci uchwycili idealną równowagę między współczesnością a klasycyzmem. Charakterystyczna metalowa konstrukcja mebla nie tylko podtrzymuje siedzisko, ale także oferuje intrygujący motyw estetyczny, który dodaje charakteru. Kontury siedziska są wykonane z metalu i formowanego poliuretanu. Metalowa podstawa jest dostępna w dwóch eleganckich wykończeniach – oksydowanej lub malowanej proszkowo na biało. Natomiast zdejmowana tapicerka jest dostępna w dowolnej tkaninie lub skórze z kolekcji mebli FLEXFORM.

Meble pasują do przestronnych wnętrz, ale można je również dopasować do niewielkich przestrzeni. Flexform to oryginalna propozycja designu.

Artykuł sponsorowany