Elektronarzędzia niezbędne przy budowie i remoncie

Elektronarzędzia stanowią zmechanizowaną oraz zelektryfikowaną grupę narzędzi, które w znaczny sposób ułatwiają oraz przyspieszają prace realizowane na budowie albo wykonywane podczas remontu. Sprawdź, jakie narzędzia mogą ci się przydać oraz w jaki sposób możesz je wykorzystać.

Elektronarzędzia przydatne podczas budowy i remontu

Narzędzia, które mogą okazać się niezastąpione podczas prac remontowych bądź budowlanych, przedstawiono poniżej.

  • Wiertarka z funkcją udaru – jest jednym z najważniejszych elektronarzędzi przydatnych zarówno podczas każdego remontu, jak i budowy. Wiertarka może być wykorzystana do mieszania różnego rodzaju zapraw i farb, natomiast funkcja wiercenia okaże się niezastąpiona przy wykonywaniu różnego rodzaju otworów. Narzędzie z udarem pomoże nam wiercić otwory w twardych materiałach.
  • Wiertarko-wkrętarka – obok wiertarki jest jednym z podstawowych elektronarzędzi. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie to łączy funkcje wiertarki oraz wkrętarki. Funkcję wkręcania możemy wykorzystać podczas skręcania mebli, sprzętów AGD, montażu różnego rodzaju aranżacji wnętrz. Funkcja wiercenia pozwala na wykonywanie otworów w drewnie bądź metalu, nie znajdzie jednak zastosowania przy wykonywaniu otworów w twardych, betonowych bądź ceramicznych przegrodach.
  • Szlifierka kątowa – jest uniwersalnym urządzeniem, dzięki któremu możemy wykonywać proste lub bardziej skomplikowane prace. Szlifierkę kątową wykorzystuje się zarówno do cięcia drewna, metalu, plastiku, jak również do zgrubnego szlifowania bądź polerowania drewna i metalu. Sprawdzi się także przy szczotkowaniu drewna.
  • Pilarka ręczna – jest powszechnie stosowanym elektronarzędziem wykorzystywanym do cięcia wzdłużnego różnych materiałów, a w szczególności drewna lub materiałów drewnopochodnych, takich jak blaty meblowe czy płyty OSB. Cięcie można wykonać prostopadle do ciętej powierzchni lub pod skosem. Zakres skosu najczęściej jest regulowany i mieści się w zakresie od 0 do 45⁰. Pilarki ręczne mogą występować w wersji sieciowej lub akumulatorowej. 
  • Wyrzynarka – stanowi rodzaj ręcznej pilarki brzeszczotowej, która służy do cięcia kształtowego, a także podcinania i przycinania różnych materiałów, takich jak drewno lub materiały drewnopochodne o głębokości nie większej niż 55 mm. Nieoceniona staje się przy cieciu różnego rodzajów łuków, otworów na zlew lub płyty indukcyjne, gdzie zwykła pilarka ręczna nie znajduje zastosowania.
  • Szlifierka stołowa – jej głównym zadaniem jest obróbka materiałów o dużej twardości, ostrzenie narzędzi czy szlifowanie oraz usuwanie zadziorów. Może posłużyć również do wykańczania elementów drewnianych i metalowych.

Wszystkie wymienione narzędzia możesz znaleźć np. na stronie https://www.grupatopex.com/.

Artykuł sponsorowany