Nowy wymiar brukarstwa z chwytakami hydraulicznymi

Chwytaki hydrauliczne ProbstChwytaki hydrauliczne to narzędzia wykorzystywane do manipulowania i chwytania elementów. Ich konstrukcja pozwala nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale także realizację zleceń na najwyższym poziomie. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane są chwytaki ręczne – poprzeczne, wzdłużne oraz uniwersalne. Jednak ze wzrostem zainteresowania oraz coraz większych potrzeb użytkowników, producenci stale modernizują oraz unowocześniają ten typ urządzeń. Niezwykłym uzupełnieniem oraz innowacją na rynku brukarskim są chwytaki hydrauliczne. Czy warto zainwestować w ten osprzęt? Czy znacząco może to wpłynąć na rozwój Twojej firmy? Przeczytaj artykuł i poznaj wszystkie funkcjonalności chwytaków hydraulicznych.

Chwytaki hydrauliczne Probst – innowacja na rynku

Młotki brukarskie, gilotyny czy chwytaki to niezbędne elementy wyposażenia dla większych firm. Zdolności manualne pracowników brukarskich także są bardzo ważne. Jednak przy dużych zleceniach, gdzie potrzeba wysokiej wydajności – praca ręczna często nie przynosi pożądanych rezultatów. Tego typu urządzenia nie tylko decydują o szybkości. Niezwykle istotne jest także zapewnienie trwałości oraz jakości układanych elementów oraz nawierzchni. Firma Probst wprowadzając na rynek chwytaki hydrauliczne wykorzystała doświadczenia w układaniu mechanicznym od dwóch dekad. Najwyższa jakość stali oraz maksymalna zdolność dopasowania do aktualnych wymagań zapewnia pracę na lata. Układane nawierzchnie są idealnie dosuwane do tych już ułożonych, nie podnoszą się, ani nie wybrzuszają. Wykorzystanie chwytaków hydraulicznych Probst daje ogromną przewagę nad konkurencją oraz tradycyjnym wykonaniem pracy. Taki zakup dla firmy umożliwia zdobycie nowych rynków oraz oczywiście poszerzenie segmentu klientów.

Chwytaki hydrauliczne w praktyce

Sterowanie hydrauliczne zapewnia niezwykłą precyzję układania – niemal z milimetrową dokładnością. Jednak to nie jedyna zaleta tego typu urządzeń. Chwytaki hydrauliczne można zamontować na większości maszyn roboczych. Warunkiem niezbędnym jest obsługiwanie układu hydraulicznego, który odpowiada za zaciskanie. Każdy model zaleca się do podczepienia pod inną maszynę nośną. Możliwe jest uzyskanie podłączenia do koparek, mini-ładowarek oraz układarek. Zarówno tych starszego typu, jak i takich, które opuściły taśmę produkcyjną. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że urządzenia nośnego nie musimy dostosowywać jedynie do chwytaka. Poza sezonem minikoparka oraz ładowarka podejmie inne zlecenia, np. w zakresie pielęgnacji ogrodów. Osiągnięcie dobrej wydajności układania możliwe jest nawet przez nawet niedoświadczonych kierowców. To pozwala nam na osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności i elastyczności w firmie.

Najczęściej urządzenie hydrauliczne posiada dwa rodzaje regulowanych chwytaków – boczne i główne. Ustawienie nie wymaga zastosowania narzędzi i odbywa się przy zastosowaniu wskaźników skali. Umożliwia to maksymalną zdolność dopasowania do aktualnych wymagań oraz pracę w szerokim zakresie roboczym. Jednak różne wymiary, kształty oraz grubości kostki czy innych elementów stanowią dla producentów urządzeń nadal wiele wyzwań. Hydrauliczny osprzęt chwytakowy Probst charakteryzuje się w tym zakresie dużą wszechstronnością. Często jedno urządzenie pozwala na obsługę oraz montaż różnego rodzaju elementów, takich jak krawężniki, mury oporowe, ściany czy płyty ażurowe. Wszechstronność zapewnia bogate wyposażenie dodatkowe. Przykładowo do chwytaka hydraulicznego Probst VZ-H-UNI-KV dostępne są 3 dedykowane akcesoria.

Probst oferuje odpowiednie doposażenie w zależności od sytuacji:

  • VZ-H-UNI-FG – szczęki chwytające do montażu elementów kamiennych, skał, głazów (para);
  • VZ-H-UNI-RG – adapter do montażu płyt ażurowych – nawet za jednym razem do 6 sztuk (para);
  • VZ-H-UNI-GBL – gumowy chwyt z większą wysokością wewnętrzną.

Innowacyjne funkcje dodatkowe zwiększają komfort przede wszystkim podczas realizacji dużych projektów. W celu osiągnięcia maksymalnej precyzji pracę chwytaka możemy wspomóc prowadzeniem ręcznym, co umożliwiają gumowe chwyty. Taka możliwość jest dostępna w większości modeli. Wszystkie narzędzia w tym chwytaki oraz układarki czy akcesoria brukarskie Probst można zakupić w sklepie internetowym maufer.pl. Uzyskasz tam także fachową poradę w doborze najlepszego rozwiązania.

artykuł sponsorowany