Oczyszczacz powietrza w domu sprzymierzeńcem naszego zdrowia

Czyste powietrzeCzy wiesz, że jakość powietrza w mieście może być lepsza niż w Twoim domu? Niewidoczne cząsteczki, pyły i zanieczyszczenia unoszące się w pomieszczeniach mają działanie toksyczne. Negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest oczyszczacz powietrza. Przedstawiamy jego najważniejsze zalety. Powietrze w domu tworzy swoisty mikroklimat, który różni się od powietrza atmosferycznego. Jego skład stale się zmienia pod wpływem różnych czynników. Na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń mają wpływ smog i zanieczyszczenia zewnętrzne, materiały, z których zbudowany jest dom, system wentylacji, rodzaj wyposażenia i mebli, detergenty stosowane do czyszczenia, obecność zwierząt domowych, palenie papierosów itp. Do usuwania zanieczyszczeń, alergenów, pyłów, kurzu, bakterii, wirusów i innych chorobotwórczych drobnoustrojów przeznaczone są oczyszczacze powietrza. Urządzenia poprawiają jakość i czystość wdychanego przez nas powietrza.

Jakość powietrza a nasze zdrowie

Powietrze, którym oddychamy w domu, wywiera ogromny wpływ na nasze zdrowie. Najbardziej wrażliwi na zanieczyszczenia są alergicy i małe dzieci, ale także osoby starsze i kobiety w ciąży. Toksyczne związki organiczne i nieorganiczne pogłębiają dolegliwości ze strony układu oddechowego, na przykład nasilają ataki astmy czy alergii. Wpływają niekorzystnie na serce i układ krwionośny.

Ponadto zanieczyszczone powietrze powoduje bóle głowy, podrażnienia oczu, nosa i gardła. Może nawet przyczynić się do uszkodzenia nerek, wątroby, układu nerwowego, a także rozwoju nowotworów. Problemem jest także dym tytoniowy czy nadmiar dwutlenku węgla, który powoduje zmęczenie.

oczyszczacz

Czyste powietrze to lepsze zdrowie

Oczyszczacz filtrując powietrze w naszym domu zapewnia zdrowy klimat we wnętrzu i pomaga walczyć z alergiami. Urządzenie, dzięki specjalnym filtrom, skutecznie zatrzymuje najczęściej występujące alergeny, takie jak roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, pleśń czy sierść.

Poprawa jakości powietrza sprawia, że organizm jest bardziej dotleniony, a to eliminuje bóle głowy i migreny. Powoduje to też zwiększenie wydolności układu krążeniowo-oddechowego. Czyste powietrze zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawałów serca, udarów mózgu i chorób wieńcowych, a także nowotworów.

Bardzo ważnym zadaniem oczyszczacza powietrza jest usuwanie unoszących się w powietrzu wirusów, bakterii, zarodników grzybów oraz innych patogenów. Jest to niezwykle ważne dla osób, które często zapadają na infekcje układu oddechowego.

Powietrze wolne od drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń ma szczególne znaczenie dla małych dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Warto także wiedzieć, że wysoka jakość powietrza w domu sprzyja poprawnemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu najmłodszych. Zanieczyszczenia powodują bowiem zaburzenia w sferze motoryki, pamięci i manipulacji.

Sprawdź propozycje rozwiązań dla zdrowego klimatu wnętrz firmy Zehnderhttps://www.zehnder.pl

Czyste powietrze to więcej energii i lepsze samopoczucie

Czyste powietrze, pozbawione zanieczyszczeń, zawiera optymalną ilość tlenu, który podczas oddychania trafia do komórek naszego ciała. Odpowiednio dotleniony organizm nie tylko jest zdrowszy i poprawnie funkcjonuje, ale także pełen energii.

Warto wiedzieć, że ilość serotoniny, czyli hormonu szczęścia zależy od ilości tlenu. Zatem kiedy oddychamy świeżym powietrzem, poprawia się nasz nastrój. Czujemy się zrelaksowani i odprężeni, a to sprzyja dobremu samopoczuciu.

Co więcej, świeże powietrze zwiększa poziom energii. Dotleniony organizm jest bardziej wydolny. Dzięki temu odzyskujemy siły witalne i jesteśmy aktywniejsi, co także sprzyja uwalnianiu się hormonów szczęścia.

Oczyszczacz zapewnia spokojny i zdrowy sen

Od jakości nocnego wypoczynku zależy nie tylko nasze samopoczucie w ciągu dnia, ale także sposób funkcjonowania całego organizm. Niedobory snu mogą przyczynić się do poważnych chorób układu krążenia, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, otyłości czy depresji. Szczególnie źle śpimy w sezonie grzewczym. Przesuszone powietrze i smog utrudniają prawidłowe przyswajanie tlenu.

Oczyszczacz sprawia, że wraz z jakością powietrza poprawia się również nasz sen. Ponadto oddychanie czystym powietrzem ułatwia zasypianie i przedłuża nocny odpoczynek. Szczególnie sprawdza się oczyszczacz z funkcją nawilżania. Odpowiedni poziom wilgotności, czyli prawidłowa zawartość pary wodnej w powietrzu, sprawia, że lepiej odpoczywamy i śpimy.

oczyszczacz z funkcją nawilżania

Wysoka jakość powietrza to lepsza koncentracja i wydajność

Nasz mózg do prawidłowej pracy potrzebuje nie tylko glukozy, czyli energii, ale także odpowiedniej ilości tlenu. Zużywa go nawet ⅕ ilości tego pierwiastka dostarczanej do organizmu.

Zatem czyste powietrze poprawia funkcjonowanie mózgu i procesów poznawczych, w tym myślenia i pamięci. Dzięki temu jesteśmy bardziej kreatywni i produktywni. Możemy się łatwiej skupić oraz skoncentrować na wykonywanej pracy. Oczyszczacz powietrza pomaga walczyć ze zmęczeniem i zapobiega spadkom wydajności.

Jak jeszcze można zadbać o czyste powietrze w domu?

W dzisiejszych czasach oczyszczacz powietrza jest jednym z najważniejszych urządzeń w domu. Innym sposobem na zapewnienie dopływu świeżego powietrza i uniknięcie wielu dolegliwości zdrowotnych oraz gorszego samopoczucie jest komfortowy system wentylacji wnętrz Zehnder. Stale dostarcza przefiltrowane, czyste powietrze, rozprowadzając je w pomieszczeniach. Zaś zużyte i zanieczyszczone nie jest wykorzystywane, lecz odprowadzane w całości na zewnątrz. System wentylacji Zehnder nie tylko filtruje, ale także zapewnia szybką wymianę powietrza w pomieszczeniach.

Więcej informacji na temat komfortowego systemu wentylacji wnętrz Zehnder znajdziesz na stronie: https://freshmind.zehnder-indoorclimatesolutions.com/pl/pl.