Parawany idealne do wnętrz

Parawany

Nowoczesne, tradycyjne czy stylizowane aranżacje chętnie korzystają  ze sprawdzonych dodatków, choć oczywiście ich kolorystyka, kształt i wykończenie mogą bardzo odbiegać od pierwowzorów. Do mody w wielkim stylu powróciły parawany. To niezwykła dekoracja, która świetnie prezentuje się w salonie sypialni czy w biurze lub w przestrzeni użytkowej. Atrakcyjny design sprawia natomiast, że jest to dodatek, który fantastycznie zmienia kształt, wielkość i wystrój pokoju.

  1. Praktyczne i estetyczne
  2. Mobilne rozwiązania
  3. Klasyka i nowoczesność
  4. Jaki parawan kupić?

Praktyczne i estetyczne

Parawany do pokoju przede wszystkim pozwalają podzielić przestrzeń na różne strefy. Dlatego właśnie sprawdzają się w mieszkaniach, domach, ale i w restauracjach. To rewelacyjny sposób, by uzyskać pewnego rodzaju intymność bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. Poza tym parawan można w prosty sposób złożyć,  a tym samym zyskuje się większą przestrzeń. To mobilny dodatek, który sprawdzi się w wielu sytuacjach i co najważniejsze nie jest dużą inwestycją, a efekt może wprowadzić niesamowity.

Mobilne rozwiązania

Modne parawany w wielu wzorach mają szereg różnych zastosowań. Mogą podzielić salon na przestrzeń jadalni oraz odpoczynku. Stają się również idealnym dodatkiem, który pozwala wydzielić miejsce na biuro – co z pewnością w wielu domach sprawdziło się w czasie pracy zdalnej, czy też miejsce do spania lub nawet pokoik dla dziecka. Zastosowań może być bardzo dużo, a jeden parawan ozdobny może pojawiać się w różnych przestrzeniach, ponieważ bez problemu można go przenieść. Oczywiście, by świetnie się prezentował, musi być dopasowany do konkretnej stylizacji zarówno kolorystyką, wykończeniem, jak i samym kształtem. W niektórych wariantach widać mocne inspiracje orientem, a inne chętnie czerpią z modnego minimalizmu oraz wzorów skandynawskich, które odwołują się do natury. W efekcie nawet dziecięcy pokój może nabrać zupełnie innego charakteru, gdy pojawi się w nim energetyczny dodatek.

Klasyka i nowoczesność

Z pewnością w nowoczesnych wnętrzach najlepszej będzie prezentować się parawan pokojowy w naturalnej i stonowanej kolorystyce. Tu również pojawiają się atrakcyjne motywy nawiązujące do świata przyrody. Nic więc dziwnego, że podobne propozycje fantastycznie będą wyglądać również w gabinetach masażu czy strefach SPA. Poza tym że wpłyną na aranżację, to również dają odrobinę tak ważnej w tym miejscu intymności. Zupełnie po przeciwnej stronie designu są parawany sięgające po energetyczne wzory i kolory, które mają za zadanie ożywić przestrzeń, nadać jej oryginalnego charakteru, a także przykuć uwagę do wyjątkowego dodatku, który zdobi, zasłania, wydziela. Na takich propozycjach mogą pojawić się różnego rodzaju wzory, a nawet zdjęcia, które sprawią, że dość duża pionowa przestrzeń stanie się niemalże małą i nieszablonową galerią prac własnych.

Jaki parawan kupić?

Poza atrakcyjnym wyglądem, który niewątpliwie będzie przykuwać uwagę, przy zakupie parawanu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz stabilność konstrukcji. To te elementy decydują o tym, jak długo stylowa dekoracja będzie nam służyć i jak mocno będzie odporna na uszkodzenia czy też składanie i rozkładanie. W ten sposób parawan przypomina ścianki działowe, które w wielu wariantach mają postać atrakcyjnej harmonijki. Sama rama często wykonana jest z drewna lub metalu, co zapewnia jej wytrzymałość i lekkość, a także rewelacyjny wygląd. Ważnym elementem stają się także punkty oparcia, które mogą mieć postać nóżek lub też dodatkowego podporu na całej długości parawanu. Ich zadaniem jest to, by całość się nie przewróciła.

Artykuł redakcyjny