Podesty aluminiowe – wygoda i bezpieczeństwo pracy

Podesty aluminiowe oraz schody aluminiowe to bardzo przydane narzędzia przy pracach na wysokościach. Dzięki szerokim stopniom i stabilnej konstrukcji są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze niż standardowe drabiny. Szczególnie gdy prace, jakie mamy do wykonania są czasochłonne i wymagają spędzenia nad ziemią kilkudziesięciu minut. Na rynku dostępne są dwa rodzaje podestów aluminiowych – jezdne (wyposażone w kółka ułatwiające przesuwanie narzędzia w dowolne miejsce na budowie) oraz stacjonarne.

Schody aluminiowe – zastosowanie

Schody aluminiowe

Podesty aluminiowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Sprawdzą się nie tylko na budowie, ale także w domu, bibliotece oraz na magazynie. Arad oferuje kilka rodzajów schodów aluminiowych do wyboru:

  • do cystern
  • do magazynów
  • dla budownictwa i przemysłu
  • z dwustronnym wejściem.

Niektóre z nich wyposażone są w specjalne poręcze, które dodatkowo zwiększają komfort i bezpieczeństwo pracy.

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Centra logistyczne oraz magazyny bardzo często przechowują towar na regałach wysokiego składowania. Aby zapewnić pracownikom swobodny dostęp do asortymentu niezbędne są schody aluminiowe. W Arad istnieje możliwość zamówienia schodów aluminiowych w różnych rozmiarach, indywidualnie dopasowanych do potrzeb Klienta.

Podesty aluminiowe z dwustronnym wejściem

Ten rodzaj schodów aluminiowych doskonale sprawdza się w różnego rodzaju zakładach przemysłowych. Podesty aluminiowe przejezdne to bardzo lekkie konstrukcje, które z łatwością można transportować z miejsca na miejsce. Przestrzeń pod schodami umożliwia łatwe operowanie bez względu na urządzenia stojące na ziemi.

Schody aluminiowe do cystern

Podesty aluminiowe do obsługi cystern mają za zadanie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i wygodę osób pracujących przy obsłudze. Marka ARAD oferuje schody aluminiowe z nowoczesnym systemem drabin, które są rozsuwane za pomocą linki. Dzięki temu, bez problemu można dopasować wysokość podestu aluminiowego do wielkości cysterny. Jeżeli obsługa cysterny wymaga pracy na niestabilnym i nierównym podłożu istnieje możliwość zakupu dodatkowego wyposażenia, które zabezpieczy konstrukcję i umożliwi swobodną pracę na wysokości.

Schody i podesty aluminiowe  do przemysłu i budownictwa

W trakcie budowy najlepiej sprawdzą się antypoślizgowe schody aluminiowe. Dodatkowo fabrycznie wzmocnione belki boczne zapewnią bezpieczeństwo pracowników, nawet w trudnych warunkach. Podesty aluminiowe stworzone z myślą o przemyśle i budownictwie są bardzo wygodne w użytkowaniu. Ich waga nie przekracza najczęściej 12 kg, a łatwe składanie pozwala na szybki i bezproblemowy transport.

Firma Konstrukta Rusztowania Kraków od lat wspiera swoich klientów przy pracach na wysokościach, oferując narzędzia niezbędnych we współczesnym budownictwie takie jak różnego typu rusztowania, schodnie oraz podesty aluminiowe. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z firmą Konstrukta nie musisz martwić się o żaden szczegół swojego zamówienia.

Szeroki asortyment oraz możliwość zamówienia podestów czy schodów aluminiowych dostosowanych do własnych potrzeb Klienta jest ogromnym atutem. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane remonty czy prace konstrukcyjne na wysokościach nie będą stanowiły żadnego problemu.

Znajdziesz nad pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła (przy trasie Nr 94 Wrocław – Środa Śląska)

lub na naszej stronie internetowej: www.ARAD.pl

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław