Poznaj historię, po której uśmiechniesz się na deszcz

Kim są G-man i Pan Deszczykiewicz oraz co sprowadza ich na ziemię? Dlaczego deszczowa pogoda może być powodem do uśmiechu? Tego wszystkiego można dowiedzieć się od jednego z producentów systemów rynnowych, który wpadł na nietuzinkowy pomysł.

Firma Galeco spod krakowskich Balic od lat dostarcza innowacyjnych rozwiązań w systemach odprowadzania wody deszczowej. Dla producenta orynnowania równie ważny jak jakość i nowoczesność produktów, jest także pozytywny wizerunek marki. Stąd w logotypie firmy widnieje uśmiech stworzony na kształt charakterystycznych profili rynnowych Galeco. Jednak to nie jedyny powód do uśmiechu w deszczową pogodę.

Co dwóch bohaterów, to nie jeden

Gdzieś w galaktyce na pewnej planecie zwanej Gwiazdą Uśmiechu żyło dwóch przyjaciół. Byli to Pan Deszczykiewicz i G-man. Mieszkańcy ich krainy cierpieli z powodu braku deszczu, więc dwójka przyjaciół wybrała się na ziemię, by szukać tu rady wśród Ziemian. Tak zaczyna się historia dwóch bohaterów firmy Galeco, która pojawiła się na firmowym profilu na Facebooku. O tym, jak udało im się zaradzić bezdeszczowej pogodzie na swojej suchej planecie, można przeczytać w zabawnej historyjce. Najważniejsze, że dwójka przyjaciół mogła liczyć na pomoc fachowców z Galeco, a w siedzibie firmy zachwycili się nietypowymi rynnami producenta. Nowi brand hero małopolskiej firmy, choć się przyjaźnią, to bardzo się od siebie różnią. Dr Deszczykiewicz to wykształcony specjalista w dziedzinie systemów rynnowych, który symbolizuje dojrzałość, rozsądek i doświadczenie. To on będzie dbał o jakość produktów, a także pomoże w ich montażu. Natomiast G-man (skrót od Galeco Mana) to superbohater, który jest nieco marzycielski, ale za to bardzo pomysłowy i solidny. Ta postać odzwierciedla ciekawość, poszukiwanie rozwiązań oraz bezpieczeństwo. Bohaterowie marki Galeco będą wspierać klientów firmy w jak najskuteczniejszym odprowadzaniu wody deszczowej z dachów ich domów. Oprócz tego będzie można liczyć na dobrą zabawę, konkursy i niespodzianki – a wszystko po to, by zapewnić uśmiech na deszcz.

Co zachwyciło superbohaterów?

Co sprawiło, że bohaterowie z Gwiazdy Uśmiechu trafili do siedziby firmy Galeco w Balicach? Dr Deszczykiewicz i G-man zachwycili się innowacyjnymi rozwiązaniami w systemach odprowadzania wody deszczowej, które oferują producent rynien. Dwójka przyjaciół zwróciła uwagę na rynnę półkwadratową. To nic innego jak dostępne w systemie rynnowym Galeco STAL2 rynna i rura spustowa o profilu kwadratowym, które są alternatywą dla typowych półokrągłych rynien. Dzięki specjalnej podbitce dachowej, orynnowanie staje się estetycznym wykończeniem krawędzi połaci dachu i współgra z podbitką dachową. Kwadratowa rynna z maskownicą jest dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych projektach, gdyż dyskretnie kamufluje system rynnowy i podkreśla elegancką bryłę budynku.

Bohaterowie Galeco wymienili także rynnę, która „chowa się w elewacji budynku”. Można rozpoznać w tym opisie system Galeco BEZOKAPOWY, czyli innowacyjne rozwiązanie, które w swojej ofercie posiada wyłącznie ten producent. Bezokapowe orynnowanie pozwala całkowicie zakamuflować zarówno rynnę, jak i pion spustowy. System ten stosuje się w nowoczesnych projektach budynków, które nie posiadają tzw. okapu dachu. Stalowa rynna o profilu prostokątnym jest zakamuflowana poprzez specjalną maskownicę. Natomiast prostokatną rurę spustową z PVC montuje się w ociepleniu budynku i zakrywa elewacją. Najwyższa jakość produktów oraz ich połączeń zapewnia skuteczność odprowadzania wody deszczowej i szczelność całego systemu. Oba te rozwiązania zostały stworzone w oparciu o solidne i trwałe materiały. Stal, z której powstają rynny i elementy jest powlekana dodatkowymi warstwami ochronnymi. Natomiast wydajność w odprowadzaniu wody deszczowej zapewnia pogłębiony, kwadratowy profil orynnowania.

Nad jakością, bezpieczeństwem i dostarczaniem pomysłowych rozwiązań czuwają dwaj bohaterowie Galeco: Dr Deszczykiewicz i G-man. Ich zabawna historia nie jest jedynym powodem do uśmiechu. Przede wszystkim są to wydajne, szczelne oraz łatwe w montażu systemy rynnowe Galeco. Warto śledzić profil firmy na Facebooku, by dowiedzieć się więcej szczegółów i poznać dwójkę specjalistów od uśmiechu na deszcz.