Przepis na nowoczesny wystrój kuchni

nowoczesny wystrój kuchni

Już od dawna kuchnia nie stanowi wyłącznie pomieszczenia, w którym się tylko gotuje. Jest sercem każdego domu, najważniejszym pokojem, tym, w którym rodzi się mnóstwo ciekawych, pomysłów, w którym kończy się każdą udaną imprezę. W kuchniach, jeśli mają również część jadalnianą, wspólnie zasiada się do stołu i spędza mnóstwo czasu. Dlatego, poza tym, że kuchnia powinna być maksymalnie funkcjonalna, warto, by kusiła i zachęcała swoim atrakcyjnym wnętrzem. Jak zaaranżować kuchnię w nowoczesny sposób? Jakie dekoracje do kuchni nadadzą jej wyjątkowego klimatu?

Nie tylko to, co najważniejsze, czyli stylowe ozdoby do kuchni

Lodówka, płyta grzewcza, piekarnik, duży blat… oczywiście, że to musi się znaleźć w każdej kuchni! Ale nie powinno w niej zabraknąć również miejsca na przedmioty – można powiedzieć – nie pierwszej potrzeby, ale takie, które umilają przebywanie w kuchni i stanowią dopełnienie jej wyjątkowego klimatu. Jak można ozdobić kuchnię?

  • Kwiaty i zioła w doniczkach – żywe rośliny, pięknie zielone, wprowadzają ciepło do każdego pomieszczenia i będą wspaniałą ozdobą kuchni. Warto ustawić kwiaty nie tylko w wazonie na stole, ale również w doniczkach – na parapecie, blacie czy półce. Wiele roślin dobrze znosi kuchenny klimat – częste wietrzenie i wilgoć stanowią dla nich przyjazne środowisko. Warto oczywiście pamiętać o tym, by zapewnić odpowiednią ilość światła oraz regularnie przecierać liście, szczególnie jeśli używa się kuchni gazowej. Z kolei naturalne zioła będą nie tylko pięknie wyglądały, ale również wspaniale pachniały, co idealnie wzbogaci kuchenny klimat.
  • Obrazy na ścianach – kuchnia, jako serce domu, jest doskonałym miejscem na to, by zdobić jej ściany wszelkimi zdjęciami rodzinnymi, a także ciekawymi grafikami, które unowocześnią wystrój. To prosty, szybki i wyjątkowo efektowny sposób na dekorację ścian w kuchni, dzięki czemu pomieszczenie nabierze nowego charakteru. Bez wątpienia też każdy znajdzie obraz do kuchni zgodny z własną wizją wymarzonej kuchni.

Modne obrazy do kuchni

Rodzinne zdjęcia są zawsze mile widziane, ale prawdziwy efekt wow robią tematyczne grafiki do kuchni. Rodzaje kawy, wykaz najpopularniejszych ziół, makro zbliżenia na warzywa czy owoce, atrakcyjne ujęcie sztućców, a także podział na gatunki mięsa to idealne obrazy do nowoczesnej kuchni! Można wybierać różny styl – od klimatycznych, mających charakter retro szkice, po awangardowe, pełne kolorów. Oczywiście, poza typowo kulinarnymi obrazami można wybrać także takie, które po prostu pasują do aranżacji. Nadal bardzo popularnymi obrazami do kuchni są ujęcia miast, np. Londynu czy Nowego Jorku, które podbijają klimat nowoczesnego, stylowego wnętrza. Ciekawą ozdobą kuchni będzie również motyw wejścia do jakiejś słynnej restauracji czy po prostu zdjęcie ulubionej potrawy. Możliwości jest bardzo wiele, a mnóstwo inspiracji można znaleźć w drukarniach internetowych. Stylowy obraz do kuchni z pewnością będzie atrakcyjną dekoracją, która umili czas spędzony w tym pomieszczeniu.

Artykuł sponsorowany