Rodzaje płyt drogowych i ich zastosowanie w budownictwie prywatnym i użytku publicznego

Rodzaje płyt drogowych i ich zastosowanie w budownictwie prywatnym i użytku publicznego

Płyty drogowe są niewątpliwie materiałem niezwykle trwałym i wytrzymałym. Jednocześnie wbrew swojej nazwie mają naprawdę szerokie spektrum zastosowania. Sprawdzą się w przypadku dużej ilości prac i co ważne zapewniają one niezwykle efektywne rozwiązania w dobrej cenie. Warto poznać rodzaje płyt drogowych i ich zastosowanie w budownictwie prywatnym i użytku publicznego.

Płyty drogowe – co warto wiedzieć?

Płyty drogowe są wykorzystywane na szeroką skalę, szczególnie w budownictwie tymczasowym. Mają też zastosowanie w przypadku stałych nawierzchni drogowych. Można z nich budować place oraz tereny przedsiębiorstw. Stosuje się je również na placach budowy i dzięki nim można uzyskać dojazd do miejsca pracy, ale też parking dla samochodów czy maszyn budowlanych. Rzeczywiście płyty mają szerokie spektrum zastosowania. Wynika to również z faktu, że są niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, są odporne na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne, a także proste w transporcie. Mogą służyć nawet do umocnienia skarp czy też innych miejsc, które są narażone na erozję. Jeżeli np. dojdzie na skutek intensywnych opadów do uszkodzenia struktury zbiornika retencyjnego, to również wtedy można wykorzystać płyty drogowe, które w tym przypadku będą chronić i umacniać wał. Wyobraźcie sobie, że betonowe płyty wykorzystuje się jako stopy dla żurawi samochodowych czy innych pojazdów z wysięgnikiem. W ten sposób zyskuje się maksymalną stabilność pracy, wygodę i co ważne bezpieczeństwo.

Płyty betonowe drogowe – efektywne rozwiązanie dla wymagających

Płyty betonowe drogowe nawet po latach nie tracą swoich właściwości. Oznacza to, że nadal będą tak samo odporne choćby na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki temu można używać ich wielokrotnie. To dobre rozwiązanie dla firm budowlanych, które często muszą wykonywać drogi tymczasowe do swojej budowy. To rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku zmiany siedziby firmy. Jeżeli ową siedzibę chcecie zmienić, to rzeczywiście płyty możecie również przewieźć i w ten sposób sporo zaoszczędzić. Takie płyty nie wykruszają się nawet podczas demontażu. Jeżeli sprawdzą się nawet w infrastrukturze drogowej czy do budowy parkingów przy centrach handlowych, to rzeczywiście możecie mieć pewność, że posłużą przez długie lata i spełnią wymagania.

Rodzaje płyt drogowych

Jak widzicie płyty betonowe drogowe rzeczywiście zachwycają jakością i parametrami technicznymi. Ich kolejną zaletą jest korzystna cena. Do tego płyty drogowe betonowe dostępne są w wielu rodzajach. Płyty jomb należą do najpopularniejszych płyt drogowych. Są to prefabrykowane konstrukcje, które można wykorzystać do budowy podjazdów czy nawet dróg miejskich. Również dużą popularnością cieszą się płyty mon, które są prefabrykowanymi konstrukcjami. Także one mają szerokie spektrum zastosowania. Można z nich wykonać nawierzchnię parkingów, nawet pod flotę samochodów ciężarowych. Jako pokrycie drogowe, ale też do budowy całej infrastruktury drogowej doskonale sprawdzają się płyty jumbo, które są duże, jednak nadal ich montaż nie nastręcza problemów. Kolejnym rodzajem płyt betonowych drogowych są płyty meba, z których można wykorzystać choćby drogi dojazdowe do posesji, ale też świetnie sprawdzą się do budowy placu wokół domu.

Zastosowanie płyt drogowych w budownictwie prywatnym

Płyty drogowe ze względu na swoje walory wytrzymałościowe, ale też estetyczne sprawdzą się w budownictwie prywatnym. Można z nich wybudować choćby drogę dojazdową do posesji i rzeczywiście będzie ona naprawdę świetnie się prezentować. Płyty betonowe drogowe utrzymane są w surowym stylu, jednak stanowi to dużą zaletę, gdyż pasują do każdej aranżacji małego ogrodu czy okazałego ogródka. Sprawdzą się w stylu industrialnym, ale i skandynawskim. Z takich płyt możecie wykonać zabezpieczenie skarpy w ogrodzie, ale też stylowy taras. Płyty mon mogą być alternatywą nawet dla kostki brukowej. Jak widzicie płyty drogowe, choć kojarzą się z budownictwem przemysłowym, bardzo dobrze sprawdzają się też w budownictwie prywatnym. Pozwalają w znaczący sposób przyspieszyć czas budowy, ale też obniżyć koszty. Zatem to dobre rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany