Bolix system do wykańczania balkonów

Wykończenie balkonu systemem Bolix

Bolix wprowadza system do kompleksowego wykańczania nowych balkonów. To rozszerzenie dotychczasowego rozwiązania służącego renowacji i zabezpieczaniu starych, uszkodzonych powierzchni balkonowych.

W skład BOLIX BALKON wchodzą: preparaty do ochrony antykorozyjnej, preparaty sczczepne, zaprawy naprawcze do wypełniania ubytków spowodowanych korozją betonu, jastrychy szybkotwardniejące do wykonywania warstwy spadkowej, szpachle cementowe, masy i taśmy uszczelniające, kleje do ceramiki, fugi, sznury dylatacyjne oraz nowe profile aluminiowe, odporne na korozję.

Składniki systemu efektywnie zapobiegają występowaniu na chronionych konstrukcjach rozmaitych procesów degradacyjnych, objawiających się m.in. w postaci wykwitów solnych, zarysowań, pęknięć czy zmian właściwości mechanicznych. Produkty zostały specjalnie opracowane i skompletowane do wykonywania całościowych prac wykończeniowych. Razem zapewniają skuteczną ochronę zarówno powierzchni zewnętrznej, jak również struktury balkonowych płyt – w tym stali zbrojącej, której korozja może prowadzić do rozsadzania betonu od wewnątrz. BOLIX BALKON to przy tym rozwiązanie umożliwiające stworzenie estetycznej finalnej aranżacji. W skład prac wykonawczych w ramach zastosowania systemu wchodzą:

– Przygotowanie podłoża

– Zabezpieczenie antykorozyjne stali zbrojącej

– Nakładanie preparatu sczepnego i uzupełnianie ubytków

– Wykonanie warstwy spadkowej

– Profilowanie zewnętrznej krawędzi balkonu

– Przygotowanie profili aluminiowych do montażu

– Montaż profili okapnikowych

– Nakładanie hydroizolacji

– Montaż okładziny ceramicznej

– Fugowanie i uszczelnianie