Hydroizolacja na piątkę czyli Atlas Woder DUO

Zadaniem hydroizolacji jest przede wszystkim skuteczna ochrona pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych, takich jak tarasy i balkony, przed wilgocią. Co więcej, dobra hydroizolacja powinna również skutecznie mostkować rysy i spękania warstwy podkładu w przypadku powierzchni zewnętrznych. Na rynku jest wiele tego typu produktów, ale tylko ATLAS Woder Duo oferuje najszersze możliwości w zakresie tego rodzaju ochrony i zabezpieczenia powierzchni.

Prawidłowe wykonanie stref mokrych w łazienkach, saunach czy basenach wiąże się z koniecznością zabezpieczenia powierzchni przed przenikaniem wilgoci. Zastosowanie hydroizolacji ma na celu jej ochronę przed zniszczeniem i odwarstwieniem. Odpowiednia hydroizolacja potrzebna jest także na zewnątrz budynków – na tarasach i balkonach. Te, narażone na częste zmiany temperatury i obecność wody, są równie podatne na uszkodzenia powierzchni wykonanej z płytek. Jak zatem wybrać odpowiedni produkt, który spełni swoje zadanie?

Siła włókien

Włókna polimerowe zastosowane w ATLAS Woder Duo to cieniutkie nitki o często postrzępionej powierzchni. Ze względu na swoje właściwości stają się bardzo elastyczne w momencie podwyższania temperatury. Nie tracą jednak parametrów chemicznych i podczas zmniejszania temperatury powracają do stanu poprzedniego. Wykonane z polipropylenu są odporne również na działanie kwasu, zasad i soli. Włókna zawarte w składzie ATLAS Woder Duo cechują się niepodatnością na działanie wody i starzenie się.

hydroizolacja
05.01.2016 ŁÓDZ ATLAS LABORATORIUM Badanie mostkowania rysy przez Wodera Duo i konkurencyjną hydroizolację .
fot.Dariusz Kulesza

Elastyczność i ochrona

Elastyczność hydroizolacji w przypadku zastosowania ATLAS Woder Duo jest niezwykle ważną cechą. Dzięki zastosowaniu włókien produkt jest elastyczny i zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniem powierzchni narażonych na znaczne zmiany temperatury. Dynamiczna zmiana temperatury powierzchni, jaka towarzyszy upałom i występującym w tym czasie burzom, sięga niejednokrotnie 40-50oC w ciągu kilku minut. Opad chłodnej wody na rozgrzaną powierzchnię powoduje zmiany wymiarów okładziny ceramicznej. Znajdująca się między płytkami a podkładem hydroizolacja również zmienia swoje wymiary razem z pozostałymi elementami posadzki. Stosując odpowiednio elastyczną warstwę hydroizolacji otrzymujemy gwarancję zachowania ciągłości warstwy w momencie zmiany wymiarów okładziny.

Woder DUO
05.01.2016 ŁÓDZ ATLAS LABORATORIUM Badanie mostkowania rysy przez Wodera Duo i konkurencyjną hydroizolację . fot.Dariusz Kulesza

Jednym z atutów ATLAS Woder Duo jest również zwiększona odporność na zarysowania i skuteczne mostkowanie rys do 1 mm, co gwarantuje ciągłość warstwy hydroizolacji. Ustabilizowane rysy przy użyciu ATLAS Woder Duo, zabezpieczone są przed przenikaniem wilgoci.

Hydroizolacja ATLAS znajduje także zastosowanie w przypadku negatywnego parcia wody. Gdy wilgoć przedostaje się z gruntu przez ściany piwnic, oraz przy braku możliwości wykonania hydroizolacji na zewnętrznej ścianie fundamentu, niezbędne jest jej położenie wewnątrz pomieszczenia. W tym przypadku, choć ściana pozostanie mokra, warstwa wykonana hydroizolacji ATLAS Woder Duo będzie spełniać swoje zadanie.

Atest PZH

ATLAS Woder Duo można stosować do wykonywania hydroizolacji w zbiornikach z wodą pitną. Nie zawiera bowiem rozpuszczalników ani substancji szkodliwych, co potwierdza wydany przez Państwowy Zakład Higieny atest. Nie wpływa również na zdrowie i środowisko naturalne. Dzięki temu ATLAS Woder Duo może być wykorzystywany przy uszczelnianiu zbiorników wody użytkowej, zbiornikach przeciw pożarowych, oczyszczalniach ścieków, a nawet basenach kąpielowych z chlorowaną wodą.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wykorzystanie ATLAS Woder Duo w procesie wykonania hydroizolacji nie wymaga siatki z włókna szklanego, co znacząco wpływa na czas i koszty realizacji inwestycji. Ponadto powierzchnie uszczelnione produktem ATLASA można przykryć okładziną już po 12 godzinach. Powierzchnie należy jednak chronić przed opadami i swobodnym działaniem wody, a 7 dni przed działaniem wody pod ciśnieniem z uwagi na proces wiązania hydroizolacji skutecznie chroniącej przed wilgocią. Warto dodać, że ATLAS Woder Duo jest odporny na działanie promieni UV. Jest to ważne w przypadku wykonania hydroizolacji, która nie została przykryta płytkami.

ATLAS Woder Duo ze zbrojeniem włóknami polimerowymi to gwarancja skutecznej ochrony przed wilgocią, nawet w przypadku spękania podkładu. Oszczędzając czas i pieniądze znacząco wpływa na realizację inwestycji.

Atlas Woder DUO

 

 

Najważniejsze cechy ATLAS Woder Duo:

  • Wzmocniony włóknami polimerowymi
  • Mostkuje rysy do 1 mm
  • Elastyczny
  • Brak konieczności zbrojenia siatką
  • Odporny na negatywne parcie wody
  • Grubość warstwy 2-3 mm
  • Niskie zużycie 1,5 kg/m2/1 mm
  • Możliwość układania okładzin już po 12h