Stylizacja sypialni: 6 kroków do pięknego wykończenia

Stylizacja sypialni sprawia, że pokój wydaje się piękny, wytworny, przytulny, niepowtarzalny, a przede wszystkim stanowi przystań. Miejsce w którym można odpocząć i zapomnieć o codziennych troskach. Interesujące wykończenia mogą naprawdę sprawić, że przestrzeń będzie wyjątkowa – ale wymagają doświadczenia, aby uzyskać właściwe rozwiązanie. I chociaż mogą to być ostatnie szczegóły, które należy dodać do sypialni, najlepiej je zaplanować od samego początku.

Jeśli tworzysz listę pomysłów na aranżację sypialni, którą planujesz w najbliższym czasie, te pomysły na stylizację mogą Ci pomóc w osiągnięciu zamierzonego efektu.

Stylizacja sypialni

Projektowanie sypialni to nie tylko wybór kolorów – wykończenie naprawdę sprowadza się do starannego i sprytnego ułożenia warstw. Tajniki stylizacji sypialni, którymi posługuje się każdy architekt wnętrz projektujący oryginalne aranżacje dla swoich klientów zawarte są w pięciu prostych krokach.

Zacznij od wybrania odpowiedniego dywanu

Podobnie jak w przypadku porad dotyczących stylizacji salonu Cortney, stylizacja sypialni zaczyna się od podłogi w górę. Wybierając dywan, szczególnie do sypialni, warto dobrać ciepłe, ziemiste i neutralne odcienie, które tworzą przytulny wygląd w stylizowanej sypialni.

Dywan nie musi koniecznie wypełniać całego pokoju – może to być coś, co leży pod łóżkiem i zaczyna się tam, gdzie lądują twoje stopy, kiedy codziennie wstajesz z łóżka.

Zainwestuj w efektowną pościel z najlepszych tkanin

Pomyśl o dodatkowym komforcie, jaki zapewnia luksusowy komplet pościeli i zainwestuj w nią. Śpisz w niej każdej nocy! Polecamy pościele wykonane z egipskiej bawełny, która szeleści przy dotyk, chłodzi latem i ogrzewa zimą. Egipska bawełna emanuje lekkością i spokojem, otula snem w komfortowy sposób.

Zaścielanie łóżka

Ponieważ łóżko jest oczywiście centralnym punktem sypialni, więc wiedza o tym, jak je zaprojektować, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu całej aranżacji. I wcale nie chodzi o jego wielkość ani kształt. Ponieważ tym co dostrzegamy jest tkanina okrywająca pościel.

Istnieje sprawdzona formuła zaścielania łóżka, której należy się trzymać codziennie. Najpierw kładziemy śnieżnobiałe prześcieradło, następnie jednolitą kołdrę, na którą nakładamy narzutę lub koc, aby uzyskać kolor i teksturę.

Jeśli chodzi o dekoracyjne poduszki, nie należy przesadzać. Zbyt wiele elementów może być przeszkodą w uzyskaniu spójnego efektu wizualnego. Polecamy zastosowanie trzech poduszek – dwóch w rozmiarze king lub queen euros (te poduszki mają długość king lub standardowej poduszki, ale mają wysokość euro), i jedną poduszkę lędźwiową lub akcentującą. Prosta matematyka = prosty styl.

Wygodny materac

Mniej istotny aspekt stylizacji – materac do łóżka – jest kluczowym rozwiązaniem zapewniającym dobry sen. Najpopularniejszy jest materac 160×200 z antyalergicznym wkładem. Materace najłatwiej kupić w internetowym sklepie materacelodz.eu.

Rozważ automatyczne draperie

Jeśli zastanawiasz się nad pomysłami na zasłony do sypialni, podpowiadamy jak zapewnić sobie najtrwalsze i najefektowniejsze rozwiązanie.

Spośród wszystkich pomysłów na zabiegi okienne w Twoim domu, zasłony do sypialni będą prawdopodobnie najczęściej używane. Bez automatyzacji zasłony odpadają z pierścieni i z biegiem czasu wyglądają mniej wyrafinowanie co jest spowodowane intensywnym użytkowaniem. Jeśli zasłona jest sterowana za pomocą pilota, bezproblemowo otwiera się oraz zamyka i przez wiele lat wygląda jak nowa. Poza tym jest o wiele fajniej!

Styl z osobistą kolekcją sztuki

Relaksująca, artystyczna sypialnia wprowadza osobiste akcenty poprzez przedmioty, które kochasz.

Wystylizuj sypialnię swoją ulubioną sztuką w dowolnej formie – obrazami, gobelinami, ceramiką, fotografiami – dziełami, które naprawdę przemawiają do Ciebie.

Kiedy w końcu kładziesz się spać i „odpoczywasz”, zaczyna się refleksja. Znajdziesz się w otoczeniu sztuki, która do ciebie przemawia, twoich podróżach mentalnych i fizycznych, miłości i inspiracji.

Wybierz oświetlenie warstwowe

Większość z nas inwestuje w pomysły na przytulną sypialnię, ale nie tylko kolory, których używasz, pomogą Ci wyczarować odpowiedni nastrój, to zadanie dla pomysłowego oświetlenia sypialni.

Stwórz co najmniej dwie warstwy oświetlenia w swojej sypialni — pomysły na oświetlenie przy łóżku, które pomogą Ci w nastrojowym nastroju, a nad głową, aby posprzątać (i spakować się na wycieczki)!

Jeśli wolisz wentylator w swojej sypialni poszukaj takiego bez światła – jest tak wiele wspaniałych opcji. Możesz zrekompensować utratę światła z góry, rozważając kinkiety, ale pamiętaj, że najlepiej sprawdza się oświetlenie z regulacją natężenia światła.

Jak stylizujesz sypialnię?

Oto podstawy stylizacji sypialni:

Wybierz farbę ścienną lub kolor tapety, który kochasz – ale sprawdź, jak wygląda w świetle dziennym i w świetle lamp w nocy ponieważ kolor zmieni się w sztucznym świetle, zwykle pogłębiając barwę.

Skoncentruj się na łóżku – to kluczowy element sypialni. Upewnij się, że ma wygodny materac, piękną pościel i narzutę.

Zainwestuj w meble i schowki, które ukryją bałagan – sypialnia powinna być idealnie schludną, spokojną przystanią, w której można się w pełni zrelaksować.

Dobierz oświetlenie spełniające różne funkcje, tak by wprowadzało nastrój spokoju i przytulności. Ale pozwalało również na czytanie książek czy czasopism.

Wybieraj zasłony do okien, które wyglądają pięknie, ale jednocześnie chronią przed hałasem, światłem i zimnem – są po to, aby zachować estetykę, ale też odciąć nas od świata zewnętrznego.

Dodaj krzesło lub fotel jeśli jest miejsce i rozświetl je, aby móc usiąść i czytać. Kącik wypełniony lekturami, powinien również mieć miejsce na postawienie herbaty z malinami i miodem albo zimną lemoniadą.

Upewnij się, że podłoga jest miękka pod stopami po obu stronach łóżka – nawet jeśli zdecydujesz się na deski podłogowe, dywan, na którym położysz stopy w nocy, zapewni uczucie komfortu.

Otocz się ulubionymi znaleziskami – to przestrzeń, w której możesz oddać się sztuce i przedmiotom, na które naprawdę lubisz patrzeć.

Artykuł sponsorowany