Jak kreatywnie zaaranżować ściany w pokoju dziecka?

Pokój dziecięcy przenosi nas w świat marzeń i niekończącej się fantazji. To jak drzwi do magicznej szafy, która rozbudza wyobraźnię – piękne mury zamku, szalone życie dżungli, pokład statku niebezpiecznych piratów czy rozkoszna polana ze słodkimi obłokami. Aranżacja ściany narzuca styl pomieszczenia. Widoczna na pierwszy rzut oka jest charakterystyczna, dlatego też jej wykończenie to istotny aspekt dziecięcej przestrzeni. Jak zaaranżować ściany w pokoju pociechy? Podpowiadamy w artykule!

Kolorystyczny Misz-masz – postaw na fototapetę

Kolory w pokoju dziecka są bardzo odważnie stosowane, czasem bez umiaru. Tworzą one wrażenie kiczu i tandety. Cukierkowe kolory, chaotycznie połączone z dodatkami o innej strukturze i różnorodnymi materiałami sprawiają, iż w pokoju panuje nieład i nieporządek.

Postaw na jeden element, który pobudzi wyobraźnię dziecka, jego wrażliwość i fantazję – fototapetę. To ona odgrywa pierwszoplanową rolę, dlatego też dodatki dobieramy do niej rozsądnie i rozważnie. Sama fototapeta jest rozwiązaniem łatwym i tanim. Wydruk, na którym ukryją się ulubione postaci z kultowych bajek czy też inne zainteresowania pociechy – droga mleczna, figury geometryczne, układ słoneczny to odpowiedni pomysł uwypuklający ciekawość świata.

Materiały z odzysku – wykorzystaj je w pokoju pociechy!

Coraz częściej do pokoju dziecka wplata się kolory stonowane i recyklingowe przedmioty. Jednym z nich jest karton, z którego stworzysz ciekawą aranżację ścian. Z kartonu bowiem możesz wyciąć mapę świata, która spełni oczekiwania małego obieżyświata.

Ostatnim hitem, z powodzeniem odnajdującym się w przestrzeni dziecięcej, są dekoracje ścienne, imitujące efekt 3D. Wycinając z kartonu kształt plastrów miodu, a następnie odpowiednio je malując i przyczepiając do powierzchni naściennej, tworzysz przytulną aranżację miejsca, w którym przebywa królowa pszczół. Pamiętaj jednak, że tak mocny kolor, jakim jest żółty, nie lubi konkurencji, szczególnie w niewielkiej przestrzeni. Postaw na szare dodatki przemycone pod postacią ozdobnych poduszek czy pluszowego dywanu.

Cegła w pokoju dziecka

Odchodzi się już od tradycyjnych rozwiązań – cegła to typowy materiał, przeznaczony kiedyś wyłącznie do aranżacji kuchni czy łazienki. Następnie projektanci zaczęli wykorzystywać go do wystroju salonu, tworząc industrialny charakter pomieszczenia. Teraz ściana, szczególnie z białej cegły, z powodzeniem zdobi kącik maluszka do spania. Lekkie pociągnięcie błękitem czy pudrowym różem sprawia, iż minimalistyczny pokój dopasowuje się do małego domownika. Dzięki takiemu klasycznemu rozwiązaniu masz szerokie pole do popisu w trakcie wyboru dodatków. Mocne kolory, drewniane elementy, piękne zdobienia to Twoi sprzymierzeńcy.

Dekoracyjne naklejki

Naklejki dekoracyjne to kolejne rozwiązanie, dopasowujące się do – łatwej, prostej i taniej – aranżacji dziecięcej przestrzeni. Z łatwością przemienisz pokój dziecka w tajemniczą dżunglę, park safari, a nawet kosmos. Sposób ten nie wymaga zdolności malarskich – pozwala na kreowanie przestrzeni w taki sposób, jaki zażyczy sobie maluch.

Więcej informacji w temacie urządzania nie tylko dziecięcego pokoju, można znaleźć na stronie http://www.domkreator.pl/.