Stylowa tabliczka adresowa LED. Znakowanie posesji.

tabliczka adresowa LED

Tabliczka adresowa LED, na której znajduje się numer domu i nazwa ulicy to nie tylko dekoracyjna ozdoba elewacji. Znakowanie posesji jest naszym obywatelskim obowiązkiem, a jego brak może zostać ukarany mandatem.

Brak tabliczki adresowej – co mi grozi?

Tabliczka adresowa pełni istotną rolę informacyjną. Powinna być widoczna z daleka i czytelna dla karetki, policji, straży pożarnej, ale też naszych znajomych. Użyta czcionka musi być wyraźna i kontrastowa. Tabliczkę należy zamontować na froncie nieruchomości. Jeżeli dom znajduje się z dala od ogrodzenia, warto na nim zamontować powtórzenie numeru i ulicy.

Czy prawo definiuje jak powinna wyglądać moja tabliczka adresowa?

Prawo nie określa kształtu, koloru lub wzoru tabliczki adresowej. Narzuca jedynie konieczność umieszczenia jej na budynku w czasie do miesiąca od nadania naszej nieruchomości numeru z urzędu.

Tabliczka adresowa – z czego powinna być zrobiona?

W sklepach znajdziemy wiele różnego rodzaju tabliczek na dom. Robi się je m.in. z tworzyw sztucznych np. lekkiego PCV, ale także ze stali szlachetnej, drewna czy solidnej blachy aluminiowej. Bardziej tradycyjne modele produkuje się ze zdobionych, ceramicznych płytek. Najpopularniejsze są jednak ostatnimi czasy tabliczki adresowe LED. Są nowoczesne i świecą po zmroku, dzięki czemu listonosz, kurier, rodzina lub znajomi bez problemu trafią do nas o każdej godzinie.

Tabliczka adresowa

Cyfry na dom, tabliczki adresowe i inne – jaki to koszt?

Na jednostkowy koszt tabliczki adresowej będzie miał wpływ materiał oraz dodatkowe funkcje jakie ma ona spełniać. Najtańsze rozwiązania dostaniecie nawet za 10 zł, jednak prawdopodobnie będzie je trzeba co jakiś czas zmieniać. Nie będą odporne na czynniki atmosferyczne. Najdroższe cyfry na dom będą oscylować w okolicach kwoty 500 zł. Jedynie od was zależy co wybierzecie, jednak w tym przypadku za ceną będzie szła wyższa jakość. Pamiętajmy, że tabliczka adresowa wystawiona jest na działanie mocnego słońca, wilgoci i innych czynników. Musi być trwała i solidna.

Najmodniejsze tabliczki adresowe

Najbardziej popularne są te nowoczesne i minimalistyczne. Proste, bez zbędnych zdobień, kwadratowe i prostokątne tabliczki. Klasyka zawsze się obroni i będzie pasować do bryły każdej nieruchomości.

Reasumując, tabliczka adresowa to coś naprawdę ważnego i warto poświęcić na jej szukanie nieco czasu oraz swojej uwagi. Wybierzmy tę która nam się podoba, jest solidna i stanowi ozdobę elewacji, przyciągając uwagę przechodzących i przejeżdżających osób.

Artykuł sponsorowany