Czy Szczecin jest dobrym miejscem na kupno domu ?

Zakup domu to poważna i nierzadko życiowa inwestycja, która wymaga głębokich przemyśleń. W grę wchodzą ogromne pieniądze i rzecz jasna komfort życia. Rozważamy nie tylko nad wielkością domu, ale także jego położeniem i jak się okazuje, to właśnie deliberacja nad lokalizacją zajmuje nam najwięcej czasu.

Punkt zaczepienia

nieruchomości szczecin

Podczas rozważania miejsca zamieszkania na całe, życie zwykle szukamy punktu zaczepienia, który pozwoli nam podjąć decyzję. Jako, że domy kupuje się wówczas, gdy już mamy stałą pracę i chcemy założyć rodzinę, szukamy ofert z aktualnego miejsca zamieszkania. Głównie powodem jest oczywiście praca. Niestety taki tok myślenia nie zawsze daje pozytywne rezultaty w późniejszym czasie. O ile nie mamy stu procentowej pewności, że utrzymamy się w firmie przez kilkadziesiąt lat, o tyle warto wziąć pod uwagę wyprowadzkę do większego miasta.

Duże miasto – wiele możliwości

Już na studia wybieramy takie miasta jak Kraków, Poznań czy Szczecin. To własnie stolice województw są skupiskiem największej ilości młodych ludzi. Studenci opuszczają swoje rodzinne strony, by nabyć życiowe doświadczenie i zdobyć wykształcenie. Jednak na tym zwykle się nie kończy, ponieważ młodzi bardzo często decydują się osiąść na stałe w tych dużych miastach, lub też jego okolicach.

Dlaczego warto kupić dom w Szczecinie?

Szczecin jest jednym z tych miast, gdzie osiedlają się nie tylko studenci. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup domku w Szczecinie. Dlaczego? Ponieważ jest to bajeczna miejscowość, pełna wspaniałych atrakcji i ciekawych miejsc dla całej rodziny. Ponadto oferty nieruchomości szczecin są niezwykle kuszące, a komfort życia niezastąpiony.

Oto kilka zalet mieszkania w Szczecinie:

* rozbudowana aglomeracja,

* wiele ciekawych atrakcji i miejsc zabytkowych,

* mnóstwo możliwości relaksu, jak i aktywnego wypoczynku zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi oraz osób starszych,

* piękne krajobrazy

* zaciszne działki idealne pod domki jednorodzinne

* dużo miejsc pracy (niesutanny rozwój rynku pracy)

Poszukiwanie nieruchomości – czyli jak znaleźć idealny domek?

Opcja 1 – samodzielne poszukiwania

Dzisiaj nie problem jest znaleźć działkę czy dom. Wszyscy bowiem wystawiają domy na sprzedaż w internecie, bez względu na ich lokalizację, stan czy wielkość. Podobnie jest zresztą jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż. Najprościej jest zatem wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas frazę, np. „domy na sprzedaż gumieńce” jeśli interesują nas oferty domów właśnie z okolic Gumieńca, lub „domy warszewo” gdy lokalizacją docelową jest Warszewo. To oczywiście przykład, ale jeśli nie wiemy do końca która dzielnica nas interesuje najlepiej jest użyć frazy ” nieruchomości szczecin„.

Opcja 2 – zlecenie poszukiwań agencji

Mimo, że możliwości mamy wiele, to nierzadko samodzielne poszukiwanie staje się dość czasochłonne, a w końcu dzisiaj wszystkim tego czasu brakuje. Dlatego też można śmiało zlecić to zadanie agencji nieruchomości, która jak nikt inny zna rynek od podszewki i wie gdzie znaleźć idealny domek dopasowany do potrzeb klienta. Wbrew pozorom agencje dzisiaj mają mnóstwo ofert, ponieważ to dzięki nim szybciej można nie tylko kupić, ale i sprzedać nieruchomość.

Czas na podjęcie ostatecznej decyzji!

Jeśli w dalszym ciągu wahasz się, czy Szczecin jest dobrym miejscem na zakup domku, to pamiętaj, że jest to również miasto turystyczne. Zatem domek zakupiony w tym miejscu z pewnością będzie doskonałą inwestycją, która może również przynieść dochód! Co więcej rynek nieruchomości w dzisiejszych czasach pozwala na zakup domku w atrakcyjnych cenach, a jak wiemy wartość gruntów w tak dużych miastach rośnie z roku na rok. Nie trudno więc wykalkulować, że inwestycja będzie strzałem w dziesiątkę!

Szczecin jest doskonałym wyborem, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i singli. To miejscowość w której można się zakochać od pierwszego spotkania. Malownicze krajobrazy i doskonała komunikacja – to tylko namiastka tego, co spotka Cię w Szczecinie!

Artykuł został przygotowany przez firmę Elite Nieruchomości Szczecin specjalizującej się w pośrednictwie i doradztwie na rynku nieruchomości.