Brama przesuwna – kiedy warto ją wybrać?

Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej na posesję wymaga uwzględnienia szeregu czynników. O czym warto pamiętać, gdy zamierza się zamontować bramę przesuwną?

Na jakiej działce sprawdzi się brama przesuwna?

Bramy o konstrukcji przesuwnej przesuwane są wzdłuż specjalnej szyny. Wobec tego bramy tego typu będą wymagały posiadania odpowiedniej przestrzeni montażowej.

Przesuwna brama wjazdowa może być zamontowana przede wszystkim na tych posesjach, gdzie wjazd jest umiejscowiony na tym samym poziomie co reszta ogrodzenia. Wobec tego brama przesuwna może podczas otwierania łatwo przesunąć się na bok.

Nie ma zatem możliwości zamontowania bramy przesuwnej wtedy, gdy brama jest wsuniętą w działkę albo wtedy, gdy po jej bokach nie ma miejsca, aby ją przesunąć.

Ogrodzenia systemowe z bramami

Wielu producentów oferuje swoim klientom ogrodzenia systemowe. Oznacza to, że wchodzą one w skład większego systemu obejmującego dodatkowe produkty.

Systemowe ogrodzenia składają się najczęściej z przęseł ogrodzeniowych, furtek, bram wjazdowych oraz ze słupków i innych artykułów montażowych. Dzięki temu, że wszystkie z powyższych elementów pasują do siebie, można stworzyć z nich łatwo i szybko w pełni funkcjonalne i trwałe ogrodzenie – także bez konieczności korzystania z usług ekipy montażowej.

Bram przesuwna – z automatyką czy bez?

Obecnie brama przesuwna najczęściej montowana jest razem z silnikiem pozwalającym na jej łatwe i szybkie przesuwanie bez potrzeby robienia tego ręcznie. To powoduje, że wystarczy tylko naciśnięcie przycisku, na przykład w budynku lub na pilocie, aby brama otwarła się lub zamknęła.

Automatyka bramy przesuwnej ma wiele korzyści, dlatego też warto zdecydować się na jej montaż nawet kosztem wyższej opłaty. Wybrane rodzaje bram pozwalają także na podłączenie ich do systemów inteligentnego budynku, które umożliwiają sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Style bram przesuwnych – klasyczne i nowoczesne

Obecnie brama przesuwna sprawdzi się zarówno na posesjach, na których kładzie się nacisk na nowoczesny styl aranżacji, jak i na tych, na których dominują tradycyjne motywy wzornicze.

Nowoczesne ogrodzenia z bramami przesuwnymi to najczęściej ogrodzenia palisadowe, które powstają z poziomo umieszczonych profili metalowych. Wyglądają świeżo i współcześnie, a także dostępne są w różnych wariantach do wyboru.

W wariancie przesuwnym można także wykonać efektowne bramy kute gotowe i wykonane na zamówienie, które doskonale nadają się jako dopełnienie tradycyjnej architektury budynku.