Rozdzielnice teletechniczne typu golf VDI VDI

Rozdzielnice teletechniczne powiększyły swoją rodzinę o innowacyjne urządzenia typu golf VDI. Nowoczesne, kompaktowe rozwiązania oferują wiele korzyści zwłaszcza w budownictwie deweloperskim. 

Nowe możliwości zabudowy na ograniczonej przestrzeni, pojemność, funkcjonalność oraz elegancki design to podstawowe walory innowacyjnej gamy rozdzielnic teletechnicznych. Podtynkowe modele typu golf VDI firmy Hager to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla budynków zamieszkania zbiorowego, w których ograniczona ilość miejsca na zabudowę rozdzielnic może utrudniać realizację rozbudowanych instalacji teletechnicznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. Poz. 1289).

Design i technologia w jednym

Firma Hager opracowała i wdrożyła nowe multimedialne rozdzielnice z golf z serii VDI, które można łączyć pionowo z rozdzielnicami elektrycznymi o tej samej szerokości. Jak wynika z Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012 r. instalacja teletechniczna powinna być wykonana w sposób umożliwiający wymianę i instalowanie odpowiedniej ilości elementów telekomunikacyjnych i dodatkowej infrastruktury bez naruszania struktury budynku. Rodzina golfów 18- modułowych firmy Hager pozwala na zasilanie każdej jednostki mieszkaniowej z pojedynczej rozdzielnicy multimedialnej, przy czym zabudowane urządzenia do transmisji danych mogą być zarówno aktywne, jak i pasywne. Nowoczesne obudowy są bardzo pojemne – można w nich zmieścić wszystkie wymagane komponenty komunikacyjne jednego poziomu. Dzięki podtynkowemu montażowi inwestor zyskuje nie tylko oszczędność miejsca, lecz także optymalny efekt estetyczny. W rozdzielnicy golf VDI połączono doskonały design i maksimum funkcjonalności, dlatego została nagrodzona prestiżową nagrodą reddot design award.

Komfort i bezpieczeństwo

Perforowana płyta montażowa w rozdzielnicy teletechnicznej golf VDI pozwala na bezproblemowy montaż komponentów multimedialnych. Otwory na śruby do mocowania szyn zostały umieszczone poza obszarem osprzętu, co zapewnia natychmiastowy dostęp i bezinwazyjny demontaż. Opatentowany system zintegrowanego prowadzenia przewodów gwarantuje łatwość i elastyczność instalacji. Pokrywę można zamontować z lewej lub prawej strony, w zależności od układu pomieszczenia. Szybki montaż i demontaż drzwi zapewniają wbudowane śruby, które można przykręcać poprzez ¼ obrotu śrubokręta. Wszystkie rozdzielnice spełniają wszelkie wymogi pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą EN 50102/A1, co zostało sprawdzone w testach metodą rozżarzonego drutu. Rozdzielnice montowane w ściankach kartonowo-gipsowych poddano badaniu metodą rozżarzonego drutu do temp. 850°C, z kolei modele do zabudowy w ścianach trudnopalnych – metodą rozżarzonego drutu do temp. 650°C.