Sypialnie – aranżacje marzeń

Sypialnie są świetnym miejscem na wyrażenie swojego indywidualnego stylu, lepszym niż jakakolwiek inna część mieszkania czy domu – wszakże tylko najbliżsi mają do niej dostęp, to najbardziej prywatna strefa. Dlatego też, projektując wnętrze sypialni, dobrze poświęcić temu procesowi nieco więcej czasu i stworzyć design swoich marzeń.

Warto podążać i inspirować się panującymi w danym czasie trendami. W dzisiejszych czasach popularne są otwarte przestrzenie, toteż nie warto zastawiać pokoju zbędnymi meblami. Ciekawą tendencją jest również montowanie wanienek w sypialni zamiast w łazience. Nabiera to sensu, jeżeli pomyśli się o ilości czasu, jaki można spędzić w wannie, zwłaszcza jeśli ma się za oknem piękne widoki na miasto, las czy rzekę. Relaks w takiej scenerii nabiera wówczas zupełnie innego wymiaru.

sypialnie

Filozofia DIY (Do-It-Yourself) daje nieograniczone możliwości i pozwala stworzyć coś naprawdę unikalnego. Miłośnicy stylu vintage mogą zamontować stare drzwi na ścianach przy łóżku, co daje niesamowity efekt.

Z kolei fani otwartych przestrzeni powinni bliżej przyjrzeć się przedstawionej propozycji. Szafka za zagłówkiem łóżka, swobodnie dostępna z obu stron, pozwala wygospodarować całkiem dużo wolnej przestrzeni.

sypialnie

Tutaj z kolei mamy pomysłowe połączenie sypialni z tarasem. Oba pomieszczenia przedzielone są przez szklane drzwi. Wypoczynek pod niebem pełnych gwiazd musi stanowić świetny relaks przed pójściem spać – zwłaszcza naprzeciw własnego prywatnego kominka.

Kominki są świetnym sposobem na nadanie ciepłej atmosfery, ale czy zauważyliście, że często są zbyt nisko, aby czerpać z nich przyjemność z poziomu łóżka? Sytuacja ta na pewno nie grozi posiadaczom tej sypialni. Kominek jest nie tylko widoczny z łóżka, ale także z łazienki.

sypialnie

Sypialnie często są miejscem osobistych wyznań, a w tej sypialni z góry wiadomo, czym takie wyznanie może się skończyć. Minimalistyczny design, z zaledwie kilkoma elementami i fantastycznym łóżkiem.

Połączenie cegieł i drewna? Czemu nie. Tutaj wygląda to wspaniale. Dodając do tego piękną draperią oraz gustowne meble, otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju sypialnię, którą ciężko się nie zachwycić.

sypialnieSypialnie w męskim stylu są często przepełnione nie do końca dopasowanymi elementami, przez co tracą swój urok. Jednakże w tym przypadku kompozycja jest perfekcyjna. Czerwone cegły, czerwony skórzany zagłówek czy pierścienie gimnastyczne zwisające z drewnianego sufitu. Sportowe, seksowne, piękne i zdecydowanie trendy.

Jak ciekawie urządzić sufit nad łóżkiem? Oto świetny przykład. Odkryte belki robią wrażenie. Stanowi to bardzo dobrą równowagę pomiędzy pokrytą deskami podłogą.

sypialnie7

Z kolei ta sypialnia jest przepełniona drewnem, jednak w bardzo szykowny sposób. Pokój jest przytulny, ciepły, osobisty i luksusowy. Dodatkowo znajduje się w nim sporo miejsc, gdzie można odpocząć i nie brakuje też stanowiska do pracy.

A oto fantastyczna sypialnia z zawieszonym kominkiem. Idealna dla miłośników modernistycznego designu. Nie dość, że świetnie się prezentuje, to jest także bardzo funkcjonalna.

sypialnie4