Tani i bezpieczny garaż w stylu drewnianym? Nic prostszego – oto garaże blaszane drewnopodobne

Garaże Drewnopodobne

Garaże blaszane cenione są ze względu na funkcjonalność, niską cenę i optymalny rozmiar. Nie wszystkim jednak odpowiada tradycyjny design blaszaków – metalicznoszarych budek (ocynk). Dla tych, którzy chcą postawić garaż blisko domu czy na działce i nie martwić się ani o wygląd, ani o jej stabilność i odpowiednie zabezpieczenie przed kradzieżą zawartości, producenci stworzyli materiał drewnopodobny. Co trzeba wiedzieć o tego typu garażach zanim zdecydujemy się na postawienie ich we własnym ogrodzie czy na terenie posesji?

Czym są garaże drewnopodobne?

Garaż blaszany, których materiał imituje drewno, to stosunkowa nowość na rynku. Efekt osiąga się poprzez nałożenie na ocynkowaną blachę nadruku przypominającego strukturę dębową czy orzechową. Wyglądają po prostu tak, jak budki wykonane całkowicie z organicznego tworzywa. Dzięki zastosowaniu malowanych nitów pasujących do koloru garażu oraz narożnych okuć, całość prezentuje się naturalnie i estetycznie. W podobny sposób stylizować można wiaty blaszane. Jest to rozwiązanie na tyle funkcjonalne, że z powodzeniem można zamówić także drewnopodobne hale czy kojce dla psów.

kojce dla psów

Najpopularniejsze odcienie i style

Najczęściej wybierane przez klientów odcienie to:

  • złoty dąb,
  • ciemny orzech,
  • jasny orzech.

Kolory te możemy znaleźć u wiodących producentów hal blaszanych. Jeśli stawiamy garaż drewnopodobny na terenie swojej posesji, warto dopasować do niego stylistycznie także inne elementy. Na estetyczny materiał imitujący złoty dąb czy elegancki jasny orzech można zamienić kojce dla psów, wiatę na narzędzia lub altany blaszane czy schowki budowlane.

Garaż blaszany

Jakie rodzaje drewnopodobnych wiat i garaży mamy do wyboru?

Każdy rodzaj blaszka klasycznego może przybrać strukturę drewnopodobną. I tak możemy zamówić zarówno garaże jedno-, jak i dwuspadowe, z bramami dwuskrzydłowymi bądź z bramą uchylą. Do wyboru jest ponadto konstrukcja jedno-, dwu- lub wielostanowiskowa. Producenci najczęściej przyjmują także zmówienia indywidualne na dowolny wymiar. Garaże blaszane imitujące drewniane wykonanie stawia się zazwyczaj na betonowych wylewkach.

Ile kosztują garaże blaszane drewnopodobne?

Zaciekawionych na pewno ucieszy informacja, że ceny drewnopodobnych konstrukcji nie odbiegają bardzo mocno od kosztów postawienia tradycyjnego blaszaka z blachy ocynkowanej – zazwyczaj (w zależności od projektu)

kosztują ok 300 do 500 zł więcej a ogólny koszt takiego garażu blaszanego drewnopodobnego zaczyna się od 2000zł.

Garaże blaszane

Rodzaje garaże i ich ceny:

  • Garaże Ocynkowane (najtańsze ocynkowane blaszaki – często spotykane przy budowach domu bądź przy blokach – ceny od 1500 zł)
  • Garaże Akrylowe (dopłata ok 300 zł ale za to mamy wybór kolorów z całej palety RAL – ceny od 1800 zł )
  • Garaże Drewnopodobne (dopłata ok 500zł – zdecydowanie najładniej wyglądające garaże – nowość na rynku – ceny od 2000 zł)

Należy pamiętać, że ceny zależą od wymiarów konstrukcji , podane wyżej ceny dotyczą najpopularniejszych garaży 3x5m (typowy garaż na samochód osobowy), każdy dodatkowy metr więcej będzie skutkować podniesieniem ceny.

Garaże blaszane są świetną i przede wszystkim kilka razy tańszą alternatywą dla garaży murowanych a także drewnianych