Atut inteligentnej łazienki – baterie podtynkowe SCHELL LINUS W-E

Ofertę baterii SCHELL sterowanych na podczerwień wzbogacił nowy model podtynkowy LINUS W-E. Minimalistyczne wzornictwo i opcja podłączenia armatury do centralnego systemu sterowania sprawiają, że jest to rozwiązanie dedykowane do nowoczesnych, inteligentnych obiektów publicznych.

Nowa seria baterii podtynkowych, która była prezentowana po raz pierwszy podczas targów ISH 2017, to propozycja zwłaszcza dla wszystkich tych inwestorów, którzy od wyposażenia łazienkowego wymagają maksymalnej trwałości i łatwości obsługi, ale także dyskretnego i nowoczesnego wyglądu. Mechanizm ukryty w puszce montażowej jest montowany w ścianie lub przedściance, zaś jedynym widocznym elementem pozostaje metalowa płyta montażowa, wylewka i pokrętło temperatury w wersji z mieszaczem.

Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko nowoczesny i czysty pod względem designu wygląd łazienki, lecz także eliminuje ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń podczas użytkowania. Bezdotykowe uruchamianie i możliwość sterowania zaawansowanymi funkcjami baterii centralnie za pośrednictwem innowacyjnego systemu eSCHELL czynią baterię LINUS W-E rozwiązaniem na miarę przyszłości.

Elastyczna w każdej sytuacji

Armatura elektroniczna SCHELL LINUS W-E składa się z dwóch elementów – podtynkowej puszki montażowej MASTERBOX i elementu natynkowego w postaci metalowej płyty z wysokogatunkowego mosiądzu, na której osadzono wylewkę, okienko podczerwieni i opcjonalnie – pokrętło regulacji temperatury. W zależności od projektu instalacji można wybrać mechanizm na wodę zimną czy wstępnie zmieszaną (MASTERBOX WBW-E-V) lub z wbudowanym mieszaczem (MASTERBOX WBW-E-M).

Wypływ wody jest uruchamiany w momencie zbliżenia rąk do okienka podczerwieni i zamyka się po ich odsunięciu, z możliwą zwłoką czasową od 0,6 do 60 sekund, w zależności od indywidualnej nastawy. Maksymalna wielkość wypływu wody do 5 litrów na minutę oraz ciśnienie w zakresie od 1 do 5 barów gwarantuje oszczędne gospodarowanie wodą. Tak jak wszystkie baterie elektroniczne z gamy SCHELL, LINUS W-E jest przystosowany do wykonywania dezynfekcji termicznej, a także posiada program płukania antystagnacyjnego, który przepłukuje instalację po upływie 24 godzin od ostatniego użycia. Inteligentny moduł elektroniczny pozwala na łączenie armatur w grupy i centralne zarządzanie ich funkcjami w ramach systemu eSCHELL.

Rozwiązanie można stosować we wszystkich budynkach – zarówno nowych, jak i modernizowanych bez potrzeby prowadzenia dodatkowych przewodów zasilania. Oprócz wersji zasilanych sieciowo dostępne są również modele na baterię alkaliczną 6V.

SCHELL

Ergonomia w każdym szczególe

Cechą rozpoznawczą nowych baterii podtynkowych jest bardzo minimalistyczne, całometalowe wykonanie, które doskonale wpasuje się w funkcjonalne projekty łazienek. Nieco futurystycznego charakteru nadaje im lśniąca, metalowa płyta dostępna w dwóch kolorach – chrom lub stal nierdzewna. Kolejnym wyznacznikiem minimalistycznego, wręcz surowego designu, jest prosta wylewka o kształcie walca w kolorze chrom. W modelach z regulacją temperatury wody tuż obok wylewki umieszczono poręczne pokrętło z oznaczeniami.

Natomiast poniżej wylewki zlokalizowano okienko podczerwieni przesłonięte ciemnym szkłem o podłużnym kształcie, które dodaje armaturze nieco elegancji. Dużą zaletą rozwiązania jest możliwość dopasowania długości wylewki. Ten element jest dostępny w trzech długościach: 11, 17 i 23 cm, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do rodzaju i rozmiarów umywalki, a także indywidualnych wymagań użytkowników.