TOP5 polecanych basenów stelażowych na mały ogródek

Orzeźwienie, jakie gwarantuje zanurzenie się w basenie w gorący dzień, jest nieporównywalne z niczym innym. Baseny stelażowe to umożliwiają, stanowiąc znakomite rozwiązanie również dla posiadaczy małych ogródków.

Posiadanie ogródka to duży przywilej zwłaszcza wiosną i latem, kiedy korzystanie z zazielenionych przestrzeni staje się szczególnie przyjemne. Nie każdy dysponuje jednak dostatecznie dużą parcelą, by wyposażać ją w liczne akcesoria, takie jak baseny. Na szczęście istnieją takie modele, które można wpasować w aranżacje małych ogrodów. Nie wymagają one wykopywania zagłębienia w gruncie i budowy. Wystarczy kupić zestaw, złożyć konstrukcję według podanej instrukcji i zacząć z niego korzystać.

Basen stelażowy okrągły Bestway

Rozwiązania dla małego ogrodu

Mały ogródek wymaga przemyślanych rozwiązań. Gdy liczy się każdy metr kwadratowy, konieczne jest stosowanie tych, które pozwolą wykorzystać przestrzeń do maksimum. Można zrobić to na kilka sposobów. Po pierwsze – umiejętnie planując rozmieszczenie roślin, wykorzystując różne płaszczyzny – zarówno horyzontalne, jak i wertykalne. Można w tym celu zainstalować pergole, wiszące kwietniki i stworzyć zielone ,,ściany”. Po drugie: wykorzystując kompaktowe rozwiązania w kontekście wyposażenia ogrodowego. Składane ławy i sofy, wiszące fotele – wszystko to pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. W sklepach z wyposażeniem ogrodowym możesz znaleźć szeroki przekrój tego rodzaju funkcjonalnych rozwiązań. Przykładem może być Dollo, gdzie kupisz podwieszane fotele, które możesz umieścić na specjalnym haku lub stelażu, a także inne poręczne meble ogrodowe i baseny stelażowe.

Basen stelażowy ogrodowy – idealne rozwiązanie dla niewielkiej parceli

Dobry basen stelażowy to kolejny element, który pozwoli Ci wykorzystywać przestrzeń do maksimum. W przypadku małych ogrodów budowa basenu zagłębionego w gruncie jest w zasadzie niemożliwa i nieefektywna. Baseny stelażowe można znaleźć w różnych wymiarach – również tych idealnych dla najmniejszych ogródków. Najczęściej najmniejsze warianty mają średnicę około 3 m. Taki model może nie umożliwi pływania, ale wspólny relaks w chłodnej wodzie – jak najbardziej.

Basen stelażowy prostokątny – idealny do małych ogrodów

Choć w sklepach królują baseny stelażowe okrągłe, to prostokątny wariant może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla Twojego ogrodu. Wszystko ze względu na oszczędność przestrzeni, jaką gwarantuje. Najlepiej umieścić go w rogu, przy ogrodzeniu, aby oszczędzić maksymalną ilość metrów kwadratowych. Takie rozwiązanie zapewni domownikom również maksymalny poziom prywatności. Jeśli zamaskujesz część ogrodzenia, przy której znajduje się basen, drewnianym parkanem, nie tylko dodasz uroku ogrodowi, ale też zapewnisz jego użytkownikom ochronę przed cudzym wzrokiem. Warto zaadaptować taki parkan na użytek pnączy, umieszczając na nim kratę i sadząc na przykład męczennice, kiwi, bugenwille czy inne przepiękne rośliny.

Najlepsze baseny stelażowe do małego ogrodu

W przypadku małych ogrodów najlepiej sprawdzą się baseny stelażowe prostokątne, ale również te okrągłe mogą zdać egzamin. Dzięki różnorodności wymiarów basenów ogrodowych, dostępnych w sklepach, możesz bez trudu dopasować wybrany przez siebie model do potrzeb przestrzeni, którą dysponujesz. Firmy takie jak Intex oferują swoje produkty w co najmniej kilku wariantach rozmiarowych.

Basen stelażowy okrągły Bestway

Duży basen stelażowy Intel

Kupując basen stelażowy, niezależnie od wymiarów i kształtu, warto zwrócić uwagę na zestaw, w którym jest on sprzedawany. Oprócz pompy, która jest standardowym elementem większości z nich, producenci często oferują chemię basenową czy specjalne maty.

Artykuł sponsorowany