Wynajem nieruchomości komercyjnych w Warszawie

Warszawa jest stolicą i jednocześnie największym miastem Polski. Dzięki swojemu położeniu oraz funkcji, którą pełni, największe na świecie firmy posiadające swoje oddziały w Polsce często wybierają ją na swoją siedzibę. Dlatego w stolicy nie brakuje nieruchomości komercyjnych różnej klasy, przeznaczonych dla firmy każdego typu.

Kupno czy wynajem – co się bardziej opłaca?

Wszystko zależy od typu prowadzonej działalności gospodarczej oraz od perspektywy rozwoju biznesu. Jeśli firma ma duży potencjał rozwojowy i bardzo szybko zwiększa obroty, a co za tym idzie także zatrudnienie, nie warto decydować się na zakup nieruchomości, bowiem może się okazać, że za kilka lat siedziba firmy będzie zbyt mała, by zapewnić komfort swoim pracownikom.

W sytuacji, gdy firma raczej nie będzie się drastycznie rozrastać, a przedsiębiorca posiada kapitał, za który może kupić nieruchomość, warto zdecydować się na taki krok. Zakup nieruchomości to także lokata kapitału. Ponadto w sytuacji, gdy interes pójdzie nieco gorzej, nie trzeba będzie płacić comiesięcznego czynszu.

Biura do wynajęcia Warszawa

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zlokalizowanie biur w Warszawie. Wpływa to bardzo pozytywnie na wizerunek firmy oraz ułatwia przyjazd potencjalnym klientom z całego świata. Na terenie miasta znajdują się obecnie ponad 4mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych różnych klas – od tych podstawowych, po najbardziej nowoczesne i luksusowe. Na nieruchomości najwyższej klasy decydują się zazwyczaj zachodnie korporacje i bardzo dobrze prosperujące polskie firmy.

Chcąc znaleźć najlepszą ofertę dla swojego przedsiębiorstwa, warto nawiązać współpracę z firmą zajmującą się wynajmem i sprzedażą nieruchomości – np Axiimmo. Z pomocą takich firm, można znaleźć wiele interesujących propozycji nie tylko z Warszawy, lecz także z innych miast naszego kraju.

Wynajęcie czy zakup nieruchomości na siedzibę firmy nie jest łatwym zadaniem. Ilość dostępnych na rynku ofert jest na tyle duża, że znalezienie najlepszej oferty dla siebie jest niezwykle trudne i czasochłonne. Lepiej nawiązać współpracę z firmą pośredniczącą na rynku nieruchomości. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także pieniądze.