Uszczelniacze – kleje do zadań specjalnych

Uszczelniacze
Klej-uszczelniacz to niezbędnik w każdym zakładzie przemysłowym. Dzięki jego wielofunkcyjności można być stosowany do uszczelniania szwów, spoin, fug, blach, stali i wielu innych – a wszystko to w jednym produkcie. Technologia MS Polimerów pozwala na elastyczne, bezpieczne i trwałe klejenie materiałów bez używania primerów.

Zastosowanie klejów-uszczelniaczy

Kleje-uszczelniacze stały się jednymi z najbardziej użytecznych środków z zakresu chemii budowlanej i przemysłowej. Używane są nie tylko do uszczelniania i napraw, ale do samego montażu – pozwalając na łączenie bezspoinowe. Umożliwiają osiągnięcie dużej przyczepności w przypadku wielu materiałów: betonu, metalu, gipsu, glazury, aluminium, poliwęglanu, poliestru, poliuretanu, szkła akrylowego i innych. Jeden klej może być wykorzystany do łączenia różnych surowców, dzięki czemu jest bardzo uniwersalny.

Wielofunkcyjność uszczelniaczy pozwala na stosowanie ich w rozmaitych branżach. Przydają się w użytku domowym, np. w warsztacie lub podczas remontu, jednak ich znakomite właściwości wykorzystywane są na znacznie szerszą skalę. Uszczelniacze Melkib Bond sprawdzają się w użytku przemysłowym: m.in. w motoryzacji i budownictwie. Wśród najczęstszych zastosowań tych klejów można wymienić:

  • fugowanie (uszczelnianie połączeń płytkowych w celu zapobiegnięcia podsiąkaniu, ale także ich naprawa),
  • uszczelnianie szwów (np. w namiotach i markizach),
  • seryjną produkcję pojazdów (np. uszczelnianie układów hydraulicznych),
  • czynności budowlane (wypełnianie szczelin i pęknięć np. w ceramice, drewnie, kamieniu, przyklejanie materiałów izolacyjnych, uszczelnianie wokół urządzeń sanitarnych),
  • ogólnie rozumiane elastyczne klejenie (kleje elastyczne ograniczają ryzyko powstania uszkodzeń w wyniku odkształcania podłoża, np. na skutek obciążeń termicznych czy drgań).

uszczelniacz

Uszczelniacze, jako skuteczne i niezawodne narzędzie do łączenia rozmaitych części, odgrywają niebagatelną rolę na liniach produkcyjnych. Wysoka jakość uszczelnień przekłada się na podobnie wysoką jakość produkowanego wyrobu. Dzięki redukcji ilości reklamacji podnosi się wydajność fabryki, a tym samym – wzrasta zysk i obniżają koszty produkcji.

Uszczelniacze jednoskładnikowe i dwuskładnikowe

Uszczelniacze Melkib Bond są bardzo wytrzymałe (bardziej niż silikony). Charakteryzują się odpornością na zmienność warunków atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Mogą być malowane i lakierowane, bez ryzyka niszczenia lakieru. Znikomy skurcz masy nie powoduje powstawania pęcherzyków powietrza. Uszczelniacze są odporne na działanie wody i powstawanie pleśni. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Nie zawierają rozpuszczalników, silikonów i innych substancji szkodliwych dla ludzi i środowiska.

Dostępne są uszczelniacze jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Pierwsze, aby się utwardzić, potrzebują dostępu powietrza – pobierają z niego wilgoć. Uszczelniacze dwuskładnikowe działają poprzez zmieszanie dwóch komponentów. Utwardzają się szybciej, o ile zostaną zachowane właściwe proporcje składników. Wątpliwości odnośnie do wyboru kleju i przygotowania go do użytku warto rozwiać z pomocą profesjonalisty. W przypadku zakupu uszczelniaczy Melkib Bond można liczyć na obsługę klienta.

Fachowe doradztwo w zakresie technologii klejenia otwiera możliwości poznania zaawansowanych rozwiązań, tworzących bardzo odporne łączenia w krótkim czasie. Obecnie dostępne kleje i uszczelniacze pozwalają na łączenie “trudnych” materiałów, które niegdyś musiało być wykonywane za pomocą zgrzewania, nitowania, skręcania, spawania itd.