Wanny asymetryczne – nowy trend dla każdej łazienki

Wanny asymetryczne

Wanny asymetryczne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych wanien prostokątnych. Nie tylko stanowią funkcjonalne wyposażenie każdej łazienki, ale i bardzo atrakcyjny i oryginalny element jej wystroju. Wanny narożnikowe obłe, owalne i o asymetrycznym kształcie – poznaj ich zalety.

Wiele osób uwielbia brać długie kąpiele, jednak niewielki metraż ich łazienki uniemożliwia im montaż wanny prostokątnej. Inni chcieliby przełamać nudę wystroju swojej łazienki
i oczekują od wanny nieco większej funkcjonalności niż modele tradycyjne. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich idealnym rozwiązaniem będą wyjątkowo funkcjonalne i estetyczne wanny narożne. Nie tylko stanowią bardzo funkcjonalny element wyposażenia każdej łazienki bez względu na jej wielkość, ale również prezentują się oryginalnie. Przekonaj się, dlaczego wanny asymetryczne to doskonały wybór dla twojej łazienki.

Wanna asymetryczna do łazienki małej i dużej

Wanny asymetryczne najczęściej stanowią wyposażenie łazienek, w których każdy metr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Ich cechą charakterystyczną są nieregularne kształty – znajdziesz modele w kształtach zbliżonych do trójkąta, trapezu lub wielokąta. Wanny asymetryczne mogą mieć boki o prostych liniach czy też mniej lub bardziej  zaokrąglone, co pozwala złagodzić geometrię łazienki. Szczególną zaletą wielu modeli wanien narożnikowych jest to, że zajmują nieco mniej miejsca niż tradycyjne wanny prostokątne, dzięki temu są chętnie wybrane przez właścicieli małych łazianek. Niemniej jednak ich ciekawy design i elegancki wygląd sprawia, że bardzo chętnie sięgają po nie właściciele dużych przestrzeni, a w ofercie sklepów dostępne są wanny asymetryczne w rozmiarach idealnych dla dwóch osób.

Wanny asymetryczne – piękne, wytrzymałe i funkcjonalne

Wanny asymetryczne bez względu na to, czy są owalne, zaokrąglone czy o nieregularnym kształcie wielokątów, mają jedną cechę wspólną – są niezwykle efektowne i eleganckie. Wykonane są z najwyższej jakości akrylu, a ich gładka powierzchnia nie tylko prezentuje się wspaniale, ale i jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania, pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo akryl szybko się nagrzewa i doskonale utrzymuje ciepło wody na dłużej.

Wanna asymetryczna najczęściej posiada niewielkie siedzisko, która ułatwia wykonywanie  codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, a dodatkowo jest nieco niższa niż standardowe wanny prostokątne. Dlatego też idealnie sprawdzą się w domu z małymi dziećmi lub osobami starszymi. Dodatkowo wanny narożnikowe są zaprojektowane tak, aby z łatwością można było zamontować na nich parawan nawannowy, dzięki czemu w trakcie prysznica podłoga
w łazience pozostanie sucha.

Wanny asymetryczne cieszą się coraz większą popularnością zarówno w małych, jak i w dużych łazienkach. Ich nieregularne kształty pozwalają złagodzić symetrię każdego pomieszczenia, nadać im oryginalności i miękkości. Z kolei ich wyjątkowa wytrzymałość i wysoka funkcjonalność sprawia, że każda kąpiel jest czystą przyjemnością.